farbowanie
fot.: pexels.com

Chociaż farbowanie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów stylizacyjnych, któremu poddają się kobiety, to często wiele z nich zastanawia się, czy warto go wykonywać. Koloryzacja włosów sprawia, że stają się one ciekawym elementem wizerunku. Czy jednak jest to dobre dla włosów? Oto zestawienie największych zalet i wad farbowania włosów. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/czy-farbowanie-jest-konieczne/

Zalety farbowania włosów

Przede wszystkim, farbowanie włosów wiąże się z ciekawą zmianą wizerunku. Często okazuje się bowiem, że niektóre kobiety są znacznie bardziej zadowolone z nowego koloru włosów, niż tego, który jest ich naturalnym.

Oprócz tego, koloryzacja nie ogranicza naszej fantazji w żaden sposób. Dzięki temu, można zaszaleć i pofarbować włosy na każdy możliwy kolor. Warto pamiętać, że farbowanie jest niezastąpione także w przypadku osób, które borykają się z pierwszymi siwymi włosami – w ten sposób można je zakryć bardzo łatwo i szybko.

Ponadto, dzięki koloryzacji włosy uzyskują blask i głębie koloru. Mało kto o tym wie, ale farbowanie uzupełnia ubytki w strukturze włosów. Okazuje się bowiem, że po koloryzacji włos napełnia się aminokwasami, dzięki czemu staje się zdrowszy i mocniejszy. Oczywiście, warunkiem uzyskania takiego efektu, jest korzystanie z wysokiej jakości farb do włosów.

Wady farbowania włosów

Jeżeli chodzi o minusy wykonywania koloryzacji, to są one związane przede wszystkim z kondycją włosów. Należy pamiętać, że farbowanie może niszczyć włosy. Mogą one ucierpieć w szczególności przy drastycznych metamorfozach, kiedy to z ciemnych włosów szybko przechodzi się do bardzo jasnych.

Ponadto, w przypadku chęci powrotu do swojego naturalnego koloru włosów, zazwyczaj trzeba przejść dość długą drogę i trochę odczekać. Przez ten czas włosy muszą odrosnąć, co wiąże się niestety z widocznymi odrostami.

Regularne koloryzacje włosów wiążą się również z wysokimi kosztami, w szczególności kiedy wykonuje się je u fryzjera. Należy pamiętać, że farbowanie włosów nie jest jednorazowym zabiegiem – aby utrzymać uzyskany efekt i nie zmagać się z odrostami, koloryzacje należy powtarzać co około 3 miesiące.

Przeczytaj też: http://www.gminachorzele.pl/efektowne-stylizacje-wlosow-na-wiele-okazji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here