decoupage

Decoupage jest jednym z bardzo kreatywnych i twórczych sposobów na spędzanie wolnego czasu, który przy odrobinie determinacji i wysiłku może przerodzić się nawet w sposób do zarobienia dodatkowej gotówki. Wiele osób, niezależnie od płci spędza swoje wolne chwile na przyozdabianiu metodą decoupage wielu różnych przedmiotów, czyniąc z nich nietuzinkowe dzieła sztuki. Jeżeli Ty również masz ochotę na rozpoczęcie przygody z decoupage, a nie masz pojęcia od czego zacząć, nie martw się. Naprawdę niedaleka droga dzieli Cię od kompletnego żółtodzioba do osoby, która z dużą wprawą oddaje się sztuce decoupage. Poniżej przedstawione są najważniejsze punkty, które pozwolą Ci rozpocząć nowe hobby.

Szkolenia i kursy decoupage

By rozpocząć przygodę z decoupage, warto na samym początku zgromadzić trochę wiedzy na temat tego, czym to jest, skąd się wywodzi, oraz jakie są podstawowe techniki oraz w jaki sposób pracować z konkretnymi narzędziami i materiałami do decoupage. Do wyboru, w zależności od ilości wolnego czasu oraz funduszów mamy zarówno stacjonarne kursy płatne, jak i darmowe szkolenia online. W przypadku kursów płatnych, na kursantów czeka kilkanaście godzin warsztatów, z czego pierwsza część teoretyczna zapozna nas z historią oraz podstawowymi technikami pracy a część praktyczna skupiać się już będzie na typowej pracy, czyli wycinaniu, przygotowaniu podłoża oraz pracy z różnymi materiałami jak szkło, drewno czy ceramika. Jeśli jednak nie mamy ochoty na szkolenie stacjonarne, w internecie mamy możliwość znalezienia wielu bardzo wartościowych i efektywnych kursów, które od samego początku poprowadzą nas przez początki decoupage.

Zakup podstawowych narzędzi do decoupage

W celu rozpoczęcia swojej przygody, niezbędne będzie wyposażenie się w wymagane akcesoria, które pozwolą nam na wykonanie pierwszych prac. Sam początek nie wiąże się z dużymi wydatkami, a podstawowe wyposażenie umożliwi nam wykonanie pierwszych projektów. Pierwszym i najważniejszym zakupem będą pędzle. Najlepiej od razu postawić na zestaw kilku pędzli o różnych wymiarach, które pozwolą nam na wykonywanie szerokiego zakresu prac. Prócz pędzli niezbędne będą gąbki, a także pędzle wyposażone w tapy, które pozwolą na retusz krzywo wyciętych materiałów. Ostatnim akcesorium niezbędnym do rozpoczęcia przygody będą nożyczki, najlepsze te do wycinania papieru. Początkowy zestaw do decoupage nie powinien przekroczyć kwoty 50 złotych, co jest świetną wiadomością dla osób, które miałyby po krótkim czasie zrezygnować z hobby.

Pierwsze proste projekty

Pierwsze projekty powinny być naszym polem do eksperymentów oraz zapoznawania się z technikami decoupage i pracy z narzędziami. Na samym początku powinniśmy zająć się bardzo prostymi projektami jak ozdobienie podkładki pod kubek, ozdobienie lampiony na świeczki bądź wykonanie pięknej ozdoby na drewnianym pudełku na biżuterię. Po początkowych projektach będziemy mieli odpowiedni warsztat i doświadczenie, by zabrać się za poważniejsze projekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here