Siwienie włosów

Zwykło się uważać, że stopniowo zwiększająca się liczba siwych włosów na głowie jest oznaką oddziałujących na organizm ludzki procesów starzenia, które to w pewnym stopniu powiązane są także z ograniczeniem produkcji melaniny przez komórki zwane melanocytami. To właśnie ich obumieranie sprawia, że włókna keratynowe stanowiące trzon naszych włosów tracą na przestrzeni czasu swój unikatowy kolor, a przeglądając się w lustrze zauważamy początkowo ich blaknięcie, a następnie – swoistą transformację pełnych barwy włosów w ich białe lub siwe odpowiedniki.

Co jednak ciekawe, siwienie włosów to nie zawsze oznaka nasilenia się procesów starzenia działających na organizm. Istnieje także multum czynników, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, które to sprawić mogą, że pierwsze siwe włosy zauważać zaczniemy na swojej głowie nawet po 20tym roku życia. Do najczęściej nadmienianych przez lekarzy oraz trychologów przyczyn takiego zjawiska należy bez wątpienia przedłużający się stres oraz nadużywanie środków odurzających, mogących mieć negatywny wpływ na organizm. Jeżeli w naszej diecie brakuje niezbędnych składników, a więc mikroelementów, witamin (w szczególności witaminy D i B), a także żelaza, cynku i selenu, może się okazać, że siwizna pokrywać zacznie naszą głowę o wiele szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Podobne zjawisko zaobserwować możemy w sytuacji, gdy cierpimy na choroby tarczycy lub nerek.

Eksperci są ze sobą jednakże zgodni, że utrata koloru włosów nie powinna być powodem do paniki ani do wycofywania się z życia społecznego. Co prawda, jest to jasny sygnał od naszego organizmu, który w ten sposób informować nas będzie, że powinniśmy o niego w pełniejszym stopniu zadbać, jednakże o walory estetyczne naszego uczesania zadbać możemy korzystając z ogólnie dostępnych w sklepach farb, pozwalających na powrót przywrócić fryzurze pożądaną barwę.

Kiedy już uporamy się z tą bolączką, warto byłoby również poddać się zabiegowi uzupełniania fryzury, dzięki któremu obszary pozbawione włosów lub też miejsca, w których jest ich zauważalnie za mało mogą zostać szybko i skutecznie pokryte grubą warstwą włókien keratynowych https://lionshair.pl  przylegających bezpośrednio do włosów i sprawiających, że nasze uczesanie błyskawicznie zyska na objętości, a dodatkowo prezentować się będzie znacznie lepiej niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej. Wszystkich zainteresowanych pragniemy także uspokoić – wykonywane w naszym salonie zabiegi tego typu są w pełni bezpieczne, jako że nie wymagają jakiejkolwiek ingerencji w skórę głowy, dzięki czemu nie występuje ryzyko wystąpienia podrażnień lub wykształcenia się reakcji alergicznych po opuszczeniu naszego przybytku. Sama terapia trwa zaledwie kilkanaście minut, a jej przeprowadzenie nie odbije się negatywnie na stanie Państwa portfela – to możemy z czystym sercem zagwarantować! Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here