Łysienie - jak sobie poradzić?

Łysienie jest jednym z największych kompleksów u panów. Coraz częściej widzimy również kobiety, które mają ten sam problem. Jak rozpocząć leczenie? Gdzie szukać pomocy?

100 włosów dziennie

Wypadanie włosów jest naturalne. Włosy na szczotce, w wannie, czy na poduszce nie powinny budzić przerażenia pod warunkiem, że nie wypada ich więcej niż 100 dziennie. Jest to ilość, która nie ma dla nas żadnego znaczenie biorąc pod uwagę, że mamy 100 tysięcy włosów.

Niepokój powinno budzić wypadanie większej ilości włosów. Widząc prześwity, czy zakola należy podjąć działanie i udać się do lekarza.

Jak leczyć?

Nie zawsze łysienie wymaga radykalnych sposobów leczenia, jakim jest przeszczep włosów Warszawa. Metoda dobierana jest w zależności od stopnia wyłysienia. Klinika włosa warszawa to również metody leczenia takie, jak leczenie doustne, mezoterapia, czy laseroterapia.

Leczenie łysienia Warszawa metodą przeszczepu włosów polega na pobraniu włosów z ciała pacjenta i wstawieniu w te miejsca, w których włosów brakuje. Leczenie łysienia Warszawa tą metodą nie polega na zwiększeniu ilości włosów lecz zakamuflowaniu miejsc, w których włosów nie ma.

Przeszczep włosów Warszawa jest metodą skuteczna, ale musimy pamiętać, że nie hamuje wypadania włosów. Zakrywa wyłącznie skutki choroby. Klinika włosa Warszawa w takiej sytuacji sugeruje leczenie zintegrowane, czyli polegające na równoczesnym zastosowaniu dodatkowej formy leczenia.

Od czego zacząć?

Leczenie łysienia Warszawa należy rozpocząć od wykonania badania diagnostycznego, które określi kondycję włosów. Badanie krwi określi poziom hormonów, żelaza i ferrytyny. Dzięki tym badaniom można ustalić metody leczenia.

Klinika włosa Warszawa ustala metody leczenia w zależności od stopnia wyłysienia oraz oczekiwań pacjenta. Ważne, by z rozpoczęciem kuracji pacjent nie czekał długo. Wcześniejsze stadium pozwoli podjąć leczenie za pomocą lasera, preparatów do miejscowego wcierania, czy leków doustnych.

Łysienie jest dużym problemem, który powoduje kompleksy. Jest to problem, który dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również dokucza kobietom. Warto zadbać o swoje włosy, a co za tym idzie dobre samopoczucie i w porę rozpocząć leczenie. Szybka reakcja pozwoli na opóźnienie skutków łysienia i skuteczną walkę z dolegliwością. Czy warto? Walczyć o swoje dobre samopoczucie zawsze warto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here