Jak łączyć materiały wykończeniowe, aby aranżacja kuchni otwartej na salon była spójna?

W małych mieszaniach, które chce się powiększyć poprzez zastosowanie otwartej przestrzeni często aranżuje się kuchnię otwartą na salon. To doskonałe rozwiązanie również do kawalerki, gdzie przestrzeń będzie podzielona nawet na trzy strefy: rozrywkową, sypialnianą i kuchenną. W takim przypadku konieczne jest dobranie materiałów wykończeniowych w taki sposób, aby całość była spójna. Warto skorzystać z oferty sklepu z płytkami i płytami do domu, gdzie można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań.

Struktura drewna z kamieniem lub cegłą zawsze się sprawdza

Styl industrialny wymaga zastosowania materiałów takich jak kamień, płyty ceramiczne o szarym, czy też rdzawym wykończeniu, a także płytki klinkierowej bądź cegły. W ten sposób można stworzyć pasującą do siebie aranżację. Dlatego na całej przestrzeni można wybrać wykończenie ścian łupkiem w połączeniu z panelami drewnopodobnymi albo postawić na płytkę klinkierową. Ciekawym wyborem do wykończenia podłóg może być również beton dekoracyjny. Jednak, aby nie osiągnąć efektu przesadnej surowości warto wybrać go na ściany, a podłogi wykończyć w płytkach gresowych o rdzawym odcieniu. Ciekawe płytki gresowe imitujące strukturę kamienia, ale również betonu, czy metalu znajdziesz w sklepie Klink.pl.

Płytki gresowe na całej powierzchni w połączeniu z fornirem w salonie i kamieniem w kuchni

Zastosowanie płytek gresowych na wysoki połysk na całej powierzchni otwartej przestrzeni wiąże się z tym, że trzeba pogodzić się z koniecznością codziennego sprzątania. W tym przypadku można całą aranżację uczynić świetlistą bądź połączyć błyszczące wykończenie gresu z matowymi ścianami, które będą przeciwwagą dla foliowanych mebli w kuchni i salonie. Tutaj doskonale sprawdzi się fornir. Tapeta kamienna, bo tak można go określić jest niezwykle trwała i wytrzymała oraz odporna na wilgoć i zmiany temperatury. W kuchni można zamiast niej zastosować pomalowane na pastelowy kolor ściany, które także świetnie sprawdzą się z polerowanym gresem podłogowym. Z kolei fornir może stać się materiałem wykończeniowym dla niektórych frontów mebli kuchennych lub blatów, co sprawi, że salon z kuchnią stworzą spójną całość. Doskonałej jakości forniry możesz znaleźć w sklepie Klink.pl. Takie wykończenie ścian i mebli jest nietuzinkowe i sprawia, że aranżacja staje się unikalna. Warstwa łupka nałożona na włókno szklane tworzy cienką, a jednocześnie bardzo trwałą strukturę.

Efekt ombre na ścianach i panele z drewna egzotycznego

Jeśli jesteś miłośnikiem drewna, to warto wykorzystać je w aranżacji kuchni otwartej na salon. Drewniane meble są bardzo ciężkie i niezbyt dobrze sprawdzają się w kuchni, gdyż mogą butwieć pod wpływem zmian temperatury. Oczywiście impregnacja jest odpowiednią ochroną, jednak nie wszystkie gatunki się nadają. Można wybrać dąb, który najmniej pochłania wilgoć spośród rodzimych gatunków. Jednak najwyższą wytrzymałość na zmienne warunki można uzyskać wybierając panele z drewna egzotycznego, np. merbau. Kładąc takie panele na podłodze można ściany pomalować na pasujący do odcienia drewna kolor cappucino bądź beżu. Albo wykorzystać obydwa kolory i stworzyć efekt ombre w salonie i kuchni. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że farba musi mieć tutaj właściwości hydrofobowe i posiadać powłokę, którą można czyścić. Najlepiej sprawdzają się farby silikonowe.

Podłoga żywiczna oraz delikatne tapety z włókna szklanego

Kolejną naszą propozycją do kuchni otwartej na salon jest podłoga żywiczna. Tu praca nad wykończeniem trwa minimum tydzień, zatem trzeba uzbroić się w cierpliwość. Do takiego wykończenia trzeba również zatrudnić wykwalifikowaną ekipę. Lustrzaną powierzchnię można uzyskać również wybierając spieki kwarcowe, czyli wielkoformatowe płyty ceramiczne. Dobry sklep z płytkami i płytami do domu to podstawowe miejsce, gdzie można znaleźć zarówno te w odcieniach brązu, jak i piaskowej barwy. Obydwa rodzaje wykończenia świetnie sprawdzą się w połączeniu z tapetą z włókna szklanego. To jedna z tych tapet, którą można wykorzystać w kuchni, gdyż odznacza się tym, że odpycha cząsteczki wody. Tapety z włókna szklanego występują z delikatnym wzorem i nadają się do przemalowania na inny kolor, zatem naturalną biel można zastąpić dowolnym odcieniem, tworząc efekt cieniowania w kuchni i strefie salonowej.

Pomysłów na wykończenie przestrzeni otwartej, gdzie znajduje się kuchnia z salonem może być naprawdę wiele. Nie trzeba stawiać na stonowane i klasyczne połączenia kolorystyczne. Ciekawym pomysłem może być również egzotyczne wykończenie z użyciem dopełniających się energetyzujących barw, np. limonki i cytryny. Ważne, by kolory znajdowały się po tej samej stronie koła barw, aby możliwe było stworzenie uzupełniającej się aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here