Profesjonalne środki czystości

Środków chemicznych podczas sprzątania używa właściwie każdy kto podejmuje się walki z brudem. Nie w każdym jednak przypadku ten sam preparat da zadowalający efekt. Czasem wystarczy zwykły specyfik kupiony w sklepie osiedlowym, ale często potrzebne są profesjonalne środki czystości. Żeby dokonać odpowiedniego wyboru trzeba poznać podstawowe różnice między produktami.

Czym się różni chemia gospodarcza od profesjonalnej?

Chemiczne środki czyszczące można kupić w prawie każdym supermarkecie. Rynek tych wyrobów jest bardzo bogaty i zróżnicowany, jednak główny podział jaki można wyodrębnić, to chemia gospodarcza i profesjonalne środki czystości. Co prawda produkty obu grup przeznaczone są do tego samego, ale w praktyce znacznie się od siebie różnią. Produkty z grupy chemii gospodarczej to najczęściej dość łagodne środki o ograniczonej zawartości substancji czynnych, by nie szkodziły użytkownikom, którzy niejednokrotnie nie zachowują środków ostrożności. W profesjonalnych produktach do sprzątania zazwyczaj stężenie substancji czynnej jest dużo większe, dzięki czemu można je rozcieńczać w dowolny sposób, dostosowując siłę działania do intensywności zabrudzeń. Drugą ważną różnicą są substancje użyte do produkcji profesjonalnych środków czystości. Zazwyczaj są to związki o wiele bardziej agresywne, dzięki czemu skraca się czas działania środka i zwiększa jego efektywność.

Chemia gospodarcza czy profesjonalna, której użyć?

Profesjonalne środki czystości to najczęściej wyroby przeznaczone do wykorzystania w miejscach wymagających mocnego czyszczenia lub dezynfekcji takich jak hale produkcyjne czy warsztaty. Stosuje się je również w miejscach, w których wymagane jest stałe utrzymanie higieny, a masowy przepływ ludzi generuję zwiększoną częstotliwość powstawania zabrudzeń np. w szpitalach lub w supermarketach. Chemia gospodarcza przeznaczona jest głównie do użytku w gospodarstwach domowych gdzie intensywność zabrudzeń nie jest aż tak duża. Są one przede wszystkim dużo słabsze przez co użycie ich na dużych lub mocno zabrudzonych powierzchniach mogło by, okazać się po prostu nieskuteczne.

Można zacząć się zastanawiać czy nie ułatwić sobie życia codziennego i zamiast zwykłych produktów nie zacząć używać profesjonalnych środków czystości, co znacznie skróci czas sprzątania. Użycie mocniejszych preparatów powinno zawsze być poprzedzone zapoznaniem się z instrukcją stosowania, by nie stworzyć zagrożenia dla siebie i innych domowników. Preparat użyty do sprzątania powinien mieć siłę adekwatną do intensywności zabrudzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here