Podpaski, wkładki wielorazowe

0
1390

Czy pomyślałyście kiedyś ile podpasek i wkładek higienicznych zużywa, w ciągu całego życia, przeciętna kobieta? Według szacunkowych danych Rochester Institute of Technology (podane za Cosmopolitan), przeciętna kobieta zużywa od 12000 do 15000 podpasek w ciągu całego swojego życia.

Niesamowita ilość, nieprawdaż? Należy dodać, że w tych szacunkach nie uwzględniono wkładek higienicznych, których zużywa się przecież dużo więcej niż podpasek. A czy wiecie z czego wykonane są standardowe podpaski jednorazowe? Głównym wypełnieniem większości podpasek jest sprasowana wata (bawełna) lub wkład z chłonnym żelem silikonowym. Każda z podpasek, niezależnie od głównego wypełnienia, zawiera warstwę spodu wykonaną z folii. Niektóre z dostępnych rodzajów podpasek zawierają również dodatki zapachowe, które mogą podrażniać niezwykle delikatną skórę miejsc intymnych.

Wielorazowe podpaski i wkładki higieniczne

Biorąc pod uwagę ogromną ilość zużywanych podpasek przypadającą na jedną kobietę, czy potraficie sobie wyobrazić, jak ogromna jest to ilość odpadów? Ponadto, z uwagi na zawartą folię nie ulegają one szybkiemu rozkładowi. Czy wyobrażacie sobie jakie jest to obciążenie dla środowiska naturalnego? Czy próbowałyście kiedykolwiek policzyć ile tak naprawdę kosztuje was jednorazowość podpasek i wkładek higienicznych?

Ekologiczna alternatywa

Dla kobiet świadomych problemów środowiska naturalnego, chcących żyć w zgodzie ze środowiskiem oraz zaoszczędzić, opracowano doskonałe alternatywy jednorazowych produktów higienicznych. Mowa tutaj o wielorazowych podpaskach i wkładkach higienicznych. Wielorazowe podpaski i wkładki higieniczne wykonane są w całości z ekologicznej bawełny, bez dodatku szkodliwej chemii. Za ich nieprzepuszczalność odpowiada miękka i trwała membrana PUL.

Znajduje się ona wewnątrz podpaski/wkładki i nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Membrana ta jest również przepuszczalna dla powietrza, co pozwala na właściwą wentylację miejsc intymnych i niweluje ryzyko powstawania odparzeń. Produkty wielorazowe, do bielizny mocuje się nie klejem (jak to jest w przypadku jednorazówek) ale specjalnymi rzepkami.

Wielorazowe podpaski oraz wkładki, po uprzednim namoczeniu w zimnej wodzie (w celu wstępnego usunięcia plam) pierze się w 600C, co pozwala na dokładną ich dezynfekcję.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wielorazowych podpasek i wkładek?

Decydując się na zakup wielorazowych podpasek i wkładek higienicznych należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • czy wykonane są one z naturalnych materiałów (bawełny) z certyfikowanych źródeł
  • rozmiar- podobnie jak w przypadku bielizny, należy go dobrać do budowy anatomicznej oraz obfitości krwawienia
  • czy potrzebujemy ich na noc czy na dzień
  • czy pochodzą od krajowego, sprawdzonego producenta

Ceny, dostępnych na rynku, wielorazowych wkładek higienicznych wahają się w przedziale od ok. 8- 40 zł/szt.

Najlepsze wkładki i podpaski wielorazowe

Ceny podpasek wielorazowych różnią się ze względu na ich przeznaczenie i wynoszą odpowiednio dla:

  • podpasek na dzień: ok. 30 zł/szt.
  • podpasek na noc: ok. 40-50 zł/szt.
  • podpasek połogowych: ok. 30-80 zł/szt

Wybierając wielorazowe podpaski i wkładki higieniczne należy wybierać produkty jak najlepsze, a wiec nie zawsze najtańsze, ponieważ gwarantują one trwałość i komfort użytkowania.

W ofercie można również znaleźć saszetki do przechowywania podpasek wielorazowych oraz wymienne wkłady chłonne. Pomimo iż wielorazowe produkty wydają się droższe od jednorazowych podpasek i wkładek, to szacuje się, że poniesione koszty zwracają się po roku użytkowania. Nie mówiąc już o wymiernych zyskach dla środowiska naturalnego, które chronimy wybierając produkty wielokrotnego użytku.

Więcej na temat podpasek wielorazowych dowiesz się na stronie sklepu: https://rodzinaeko.pl/podpaski-wkladki-wielorazowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here