Jak bezpiecznie zapakować paczkę

Popularność wysyłania paczek w dzisiejszych czasach nie spada. Tym bardziej że wysłać cokolwiek w dowolne miejsce jest dziś po prostu bardzo łatwo i tanio. Nie sztuka jednak wysłać, ale spakować tak, żeby zawartość dotarła do adresata w całości. Do tego konieczne będzie odpowiednio dobrane opakowanie i wypełniacz paczek.

Jakich materiałów użyć do zapakowania paczki

Do bezpiecznego zapakowania paczki można użyć bardzo różnych materiałów, ale zawsze warto wszystko przygotować sobie z góry. Na pewno przydać się może karton dostosowany wielkością do wysyłanych przedmiotów. Można go kupić albo uzyskać za darmo w sklepie. Oprócz tego potrzebny będzie wypełniacz paczek, który umieszcza się w wolnych przestrzeniach. Dodatkowo trzeba wyposażyć się w folię stretch (nie jest konieczna, ale się przydaje), nożyczki i taśmę do zaklejenia paczki.

Jak dobrze dobrać opakowanie do zawartości?

Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie opakowania do zawartości. Niewielkie, mało delikatne przedmioty można wysłać w kopercie bąbelkowej, albo nawet w odpowiednio zabezpieczonej torbie foliowej. Jedak jeżeli wysyła się coś cennego, co łatwo może zniszczyć się w czasie transportu, czy też do jednej paczki trafia wiele drobnych rzeczy, to najlepiej całość umieścić w solidnym kartonie. Pust przestrzenie należy oczywiście czymś wypełnić, dzięki czemu zawartość nie będzie przesuwać się, co znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia. Specjalne wypełniacze do paczek sprawdzają się tu idealnie.

Jaki wypełniacz paczek sprawdzi się najlepiej?

Wypełniacze do paczek wykonane mogą być z różnych materiałów. Najczęściej stosuje się folię bąbelkową albo specjalną folię z dużymi komorami. Świetnie tez sprawdza się styropian. Bardzo dobrze działają kulki albo podobne do kukurydzianych chrupek wypełniacze wykonane z pianki poliuretanowej. Zasadniczo wypełniacz powinno dobrać się do zawartości paczki. Szczególnie wartościowe i podatne na uszkodzenie przedmioty warto zabezpieczyć zarówno folią, jak i dodatkowym wypełniaczem, jak styropian, albo pocięta tektura.

Czy istnieją ekologiczne wypełniacze paczek?

Zdecydowanie najbardziej ekologiczne są wypełniacze paczek wykonane z tektury. Jeżeli wysyła się paczkę, która nie musi wyglądać profesjonalnie, można też wypełnić ją zwiniętymi w kulki starymi gazetami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here