Nietypowe pomysły na urodziny dla dzieci

Dzieci zwykle z utęsknieniem wypatrują kolejnych urodzin. Oznaczają one, że dziecko staje się coraz bardziej dorosłe, a to już w oczach maluchów bywa zaletą samą w sobie. Jednak urodziny przede wszystkim wiążą się z przyjęciem i prezentami, na które bardzo liczą. Podpowiadamy jak przygotować nietypowe urodziny dla dzieci.

Urodziny w parku linowym

Dzieci uwielbiają się wspinać, na drzewa, płoty i trzepaki. Jednak w miastach, zwłaszcza ta pierwsza atrakcja, jest zwykle trudna do realizacji. Rozwiązaniem może być wizyta w parku linowym. Taką atrakcje warto zafundować jednak jedynie dziecku, który faktycznie lubi aktywnie spędzać czas.

Przyjęcie w parku linowym to zwykle nie tylko możliwość przejścia trasy, czasem nawet kilkukrotnego. Zwykle organizatorzy oferują w takich miejscach też inne atrakcje ruchowe, które można dostosować do wieku dziecka oraz ognisko na koniec imprezy.

Urodziny dla dzieci w muzeum

Muzea kojarzą się nam często z nudnym oglądaniem eksponatów, ale nowoczesne muzea mogą być doskonałym miejscem na spędzenie urodzin nie tylko w przypadku młodego naukowca. Takie miejsca jak chociażby Centrum Nauki Kopernik dają mnóstwo frajdy wszystkim, nawet rodzicom.

Nowoczesne muzea coraz częściej mają ofertę dotycząca właśnie organizacji urodzin dla dzieci. Oprócz zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem lub edukatorem organizatorzy oferują zwykle salkę w której można zjeść m.in. tort oraz inne dodatkowe atrakcje.

Urodziny dla dzieci w kinie

Organizacja urodzin dla dzieci w kinie to świetna alternatywa względem przyjęcia w domu czy ogrodzie. Sprawdzi się niezależnie od pogody i upodobań dziecka. Takie przyjęcie to nie tylko film, który przy większych grupach można zwykle wybrać także z archiwalnego repertuaru.

Urodziny dla dziecka w kinie to także opieka animatora, w sali kinowej, ale także w sali w której odbywa się przyjęcie. To dodatkowe atrakcje, najczęściej związane z tematyką kinową, czasem nawet możliwość podejrzenia kinowego zaplecza.

Poza seansem przyjęcia odbywa się zwykle poza salą kinowa, w pomieszczeniu przystosowanym nawet dla małych dzieci. Organizatorzy zapewniają też tam drobne przekąski, nie tylko popcorn. Na takim przyjęciu z całą pewnością nie zabraknie też tortu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here