Ketonal

Nikt z nas nie lubi bólu. Jedni znoszą go lepiej, inni gorzej. Najczęściej jednak przedłużający się stan bólowy zmusza nas do wzięcia leku. Jak poradzić sobie z taką, problematyczną dolegliwością? Czy Ketonal lek pozwoli pozbyć się bólu? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jakie są źródła bólu?

Ból to tak naprawdę swoisty sygnał ostrzegawczy. Nie jest on bowiem przyczyną, ale skutkiem. W ten sposób nasz organizm komunikuje, że dzieje się z nim coś niepokojącego. Ból może mieć przy tym różne natężenie oraz długość trwania. Niekiedy jedynie „ćmi” nas głowa, ale ta dolegliwość trwa godzinami. Czasem natomiast ból jest nagły i bardzo silny, ale ustaje w krótkim czasie. Kiedy nasze codzienne funkcjonowanie jest utrudnione lub uniemożliwione przez ból, rozwiązaniem może być skuteczny lek przeciwbólowy. Ketonal oferuje nie tylko możliwość uśmierzenia bólu. Jednocześnie działa przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Jak działa Ketonal Active?

Ketonal Active to niewątpliwie lek inny niż wszystkie. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – w skrócie NLPZ. Stosuje się go w szczególności na silne dolegliwości bólowe. Działa jednak również przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Doskonale sprawdza się chociażby w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Jedna kapsułka tego produktu zawiera 50 miligramów ketoprofenu, a także szereg substancji pomocniczych. Należy dawkować ten preparat zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z opisem na ulotce. Najlepiej brać go w trakcie posiłku oraz popijać dużą ilością wody. Co do zasady powinno też zachować 6-8 godzinny odstęp pomiędzy spożyciem kolejnych dawek. Ketonal active jest bezpieczny dla dorosłych, a także dla starszych dzieci – powyżej 15 roku życia.

Kiedy stosować Ketonal Active?

Ketonal Active może pomóc w różnorodnych schorzeniach i dolegliwościach – zarówno tych nagłych, jak i przewlekłych. Wskazany jest w leczeniu objawów wszelkich stanów zapalnych, a także zwyrodnieniowych chorób reumatycznych układu kostnego. Ten preparat skutecznie łagodzi też niektóre zespoły bólowe, w tym reumatoidalne zapalenie stawów, chorobę zwyrodnieniową stawów oraz bóle o umiarkowanym nasileniu. Ketonal rzadko przy tym wywołuje reakcje niepożądane. Szczególną ostrożność w jego stosowaniu powinny jednak zachować osoby nadwrażliwe na którykolwiek składnik leku. Nie należy go stosować, gdy w przeszłości wystąpiła już jakakolwiek reakcja nadwrażliwości, w tym chociażby napad astmy oskrzelowej zapalenie błony śluzowej nosa albo pokrzywka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here