kuchenka gazowa
fot. pexels.com

Bez kuchenki w naszej kuchni nie ma gotowania. Obecnie na rynku istnieje wiele różnych rozwiązań, które pozwolą nam na gotowanie, ale niektórzy wciąż poszukują kuchenek gazowych. Chcąc wybrać odpowiednią kuchenkę gazową, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Jakich? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-kuchenke-gazowa-powinienes-wybrac/

Kuchenki gazowe

Obecnie to sprzęty, które bardzo intensywnie są zastępowane przez płyty grzewcze. Wiele osób decyduje się na zakup nowocześniejszego rozwiązania do gotowania, jednakże wciąż nieliczni decydują się na zakup kuchenki gazowej do swojej kuchni.

Kuchenka gazowa w swoim składzie posiada piekarnik, a także płytę z palnikami. Najpopularniejsze kuchenki gazowe, to te z czterema palnikami, ale również na rynku dostępne są wersje dwupalnikowe, a nawet jednopalnikowe.

Palniki mają różne wielkości, które mają na celu przystosowanie wielkości płomienia do rozmiaru garnka, patelni a także przygotowywanej przez nas potrawy. Kuchenka musi być podłączona do źródła gazu oraz do gniazdka elektrycznego.

Najczęstszym rozwiązaniem jest podłączenie kuchenki gazowej do sieci, lecz nierzadko można spotkać podłączenie jej bezpośrednio do butli gazowej. Po podłączeniu kuchenki gazowej do źródła gazu, jest on doprowadzany do kuchenki przez główną rurę lub przewód. Wówczas poprzez sieć rurek oraz zaworów doprowadzany jest do konkretnych palników. Po odkręceniu zaworu palnika zaczyna wydobywać się gaz, który albo podpala się specjalnym urządzeniem, albo używa iskry, która jest wmontowana już do kuchenki gazowej.

Jaki model wybrać?

Kuchenka gazowa jest znacznie tańsza w zakupie oraz w codziennym użytkowaniu. Warto jednak wybrać model, który posiada przyłącze trójfazowe. Chociaż na rynku obecnie są również modele kuchenek gazowych, którym wystarczy zwykłe 220V, lecz istnieje wówczas ryzyko, zwłaszcza przy starszych instalacjach elektrycznych, że będą się wyłączały korki.

Przy kuchence gazowej również musimy mieć odpowiednią wentylację pomieszczenia, w którym się ona znajduje.

Przeczytaj też: http://www.gminachorzele.pl/kap-kominowy-do-kuchni-jaki-wybrac/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here