Odchudzanie to wbrem pozorm dość prosty proces ważna jest tylko systematyka i jasno określony cel. Pierwsze kilogramy gubimy tak naprawdę poprzez wprowadzenie paru prostych zmian w naszym stylu życia i odżywianiu. Po pierwsze należy ograniczyć spożycie cukru.

Najwięcej będzie go oczywiście w słodyczach i słodzonych napojach dlatego warto czytać etykiety. Watro również ograniczyć ilość cukru, którego używamy do słodzenia kawy czy herbaty. Możemy również stosować zamienniki cukru takie jak stewia czy ksylitol. Druga rzecz to jakoś jedzenia jakie spożywamy. Powinniśmy zdecydowanie unikać żywności smażonej na głębokim tłuszczu, a olej rzepakowy zamienić na oliwę lub smalec tudzież olej kokosowy.

Niezdrowy tłuszcz wystarczy zamienić na ten zdrowszy i ograniczyć jego ilość podczas smażenia. Uwaga warto pamiętać, że na oliwie nie możemy smażyć zbyt długo i w zbyt wysokich temperaturach do tego typu smażenia lepiej użyć masła klarowanego.

Kolejna sprawa to ilość posiłków. Powinniśmy spożywać cztery do pięciu lekkich posiłków zamiast trzech obfitych. Oczywiście dieta to nie wszystko ponieważ oprócz odżywiania powinniśmy pamiętać o aktywności fizycznej. Trening należy dostosować do naszego stopnia wytrenowania.

Aktywności można wybrać przeróżne od spacerów poprzez bieganie, jazdę na rowerze czy też siłownie albo crossfit. Wszystko zależy od tego jak czujemy się na siłach i czy wcześniej coś trenowaliśmy. Tak wdrożony plan realizowany systematycznie prędzej czy później zacznie przynosić efekty. Wystarczy przestrzegać uwag żywieniowych i stosować aktywność fizyczną przynajmniej godzinę dziennie. Pierwsze efekty będą widoczne już po dwóch tygodniach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOspa wietrzna
Następny artykułCytomegalia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here