Jak dbać o męską cerę

Odpowiednia pielęgnacja twarzy to absolutna podstawa. W końcu zadbana skóra oznacza większą pewność siebie. Pielęgnacja męskiej cery nie zajmuje dużo czasu, ale powinieneś pamiętać o niej codziennie. Jedynie regularność przyniesie upragnione efekty.

Golenie bez podrażnień, czyli odpowiednia woda po goleniu

Chyba każdy się zgodzi, że największą zmorą są podrażnienia po goleniu. Nie dość, że pieką i szczypią, to jeszcze nie wyglądają najlepiej. Dlatego najważniejszym elementem pielęgnacji męskiej cery jest właśnie opieka w czasie i po goleniu. Jak to zrobić?

Po pierwsze, pamiętaj o tym, by zawsze używać czystej maszynki do golenia. Ostrze nie może także być zbyt tępe – wtedy najłatwiej o podrażnienia skóry. Pamiętaj także o stosowaniu specjalnych kosmetyków – pianka do golenia i woda po goleniu to podstawa. Pianka zmiękcza zarost, sprawiając, że łatwiej się go goli, woda po goleniu natomiast nieco dezynfekuje i zmiękcza skórę, pozostawiając ją gładką i bez podrażnień.

Koniec z wypryskami!

Pielęgnacja męskiej twarzy dla wielu panów zaczyna się i kończy na goleniu. To błąd! Kolejnym bardzo ważnym elementem jest dogłębne oczyszczanie cery. Jeśli codziennie rano i wieczorem usuniesz z twarzy kurz, sebum i zanieczyszczenia miejskie, skóra będzie mogła pracować: usuwać toksyny, regenerować się.

Dlatego codziennie stosuj żele myjące, mleczka lub pianki oczyszczające. Dopasuj je do swojego rodzaju cery – jeśli jest przesuszona i skłonna do powstawania podrażnień, raczej sięgnij po delikatniejsze środki, bez mydła w składzie. Dla cery tłustej odpowiednie będą kosmetyki ze składnikami zmniejszającymi produkcję sebum.

Zadbaj o nawilżenie, czyli najlepsze kremy dla mężczyzn

Nawilżenie to kolejny ważny punkt codziennej pielęgnacji mężczyzn. Bez tego nasza skóra nie może się obejść. I dotyczy to zarówno cery suchej, jak i skłonnej do przetłuszczania się. Nawilżenie skóry to wypadkowa dwóch czynników: diety (w tym ilości wypijanych płynów) oraz pielęgnacji zewnętrznej.

Dlatego sięgnij po najlepsze kremy dla mężczyzn. Najlepsze, to znaczy takie, które delikatnie zaopiekują się twoją cerą, a jednocześnie ją dobrze nawilżą. Najlepsze kremy dla mężczyzn zawierają substancje mocno nawilżające, jak kwas hialuronowy czy oleje oraz filtry UV. To bardzo ważne, by zawsze, nawet w słotne dni, chronić skórę przed promieniowaniem. Dzięki temu skóra będzie też lepiej nawilżona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here