mikrofalówka

Mikrofalówka jest to bardzo praktyczne i przydatne urządzenie w każdej kuchni. Nie jednak u wszystkich wywołuje zadowolenie, wiele ludzi uważa, że jej obecność w domu znacząco wpływa na zdrowie. Jest to jednak świetna opcja dla tych, którzy w ciągu dnia nie mają czasu na przygotowanie obiadu są zabiegani i chcą tylko na szybko podgrzać sobie obiad z wczoraj lub danie gotowe, które wymaga tylko podgrzania. Mikrofalówkę trzeba jednak od czasu do czasu myć. Jak to robić?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-czyscic-mikrofale/

Jak czyścić mikrofalę?- od czego zacząć?

Zacząć należy od najważniejszego, czyli od wyjęcie z niej wszystkiego co da się wyjąć. Kolejny krok, to przygotowanie odpowiedniej mikstury, dzięki której pozbędziemy się nawet najgorszego brudu w mgnieniu oka. Do dużej szklanej miski, nalej 2-3 szklanki wody i zmieszajcie ją z połówką cytryny (koniecznie musi być ona pokrojona w plasterki). Świetnie sprawdzi się także pomarańcza lub pół szklanki octu.

Magiczna mikstura

Miksturę w misce włożyliście do mikrofalówki, jak postępować dalej? Teraz jest czas na zamknięcie drzwiczek i włączenie mikrofalówki. Włącz tak przygotowaną miksturę na 2-2,5 minuty. Po upływie tego czasu nie otwierajcie jeszcze drzwiczek. W tym czasie możesz zająć się myciem mikrofalówki od zewnątrz. Po upływie kwadransa możecie przystąpić do mycia jej w środku.

Wyczyść mikrofalę w środku 

Na początku wyjmujecie miskę ze środka, a jej zawartość wylewacie do zlewu. Teraz weźcie czystą gąbkę w dłoń. Jeśli nie macie gąbki, może być to kawałek szmatki czy nawet bawełniana koszulka pocięta na kawałki. Wszystkie znajdujące się w mikrofalówce zabrudzenia powinny zejść bez problemu. Jeżeli z jakiegoś powodu jednak zaschnięta żywność nie chce zejść, możecie wspomóc się przy pomocy sody oczyszczonej.

Zobacz też: http://www.chreduta.pl/jak-myc-zmywarke/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here