pożyczka
fot: pixabay.com

Nowoczesny sprzęt agd, choć posiada wiele funkcjonalności, które znacząco ułatwiają nam życie, ma również spory mankament – jest mniej niezawodny niż urządzenia produkowane dwadzieścia czy trzydzieści lat temu. 

Przeczytaj też: http://sekundaminuta.pl/zepsula-ci-sie-pralka-wez-szybka-pozyczke/

Częste naprawy i regularna wymiana sprzętu

Współczesne sprzęty naszpikowane są elektroniką, która niestety ulega awariom. To oczywiste, że urządzenia, które tak intensywnie eksploatujemy niemal każdego dnia, psuja się. Jednak w przypadku nowoczesnych urządzeń dochodzi w takim wypadku dodatkowy problem – trudność w naprawie. Przekonujemy się wtedy, jak kosztowne jest naprawa tych inteligentych systemów w naszych pralkach czy zmywarkach. Ceny są niebotyczne. Czasami nie opłaca się nawet reanimować takiego sprzętu, ponieważ cena nowego będzie niewiele wyższa niż  remont uszkodzonego. 

Kolejną nie do końca uczciwą praktyka producentów jest scalenie ze sobą różnych elementów w całe układy. Okazuje się wtedy, że jeśli przepali nam się grzałka, musimy wymienić cały bęben, ponieważ są ze sobą połączone. Ta praktyka ma na celu dodatkowy zarobek producentów na sprzedaży części zamiennych czy też częstszej wymianie sprzętów na nowe. 

Takich sprzętów codziennej potrzeby mamy w domu kilka. Koszty związane z ich naprawą czy tez wymianą mogą wyraźnie nadszarpnąć nasz domowy budżet. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Trudno przecież funkcjonować bez pralki przez dłuższy czas.

Ubezpieczenie

Jeśli możemy sobie na to pozwolić dobrym rozwiązaniem jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na sprzęt. Możemy też za pewną opłatą przedłużyć okres obowiązywania gwarancji. Możemy wówczas reklamować sprzęt i skorzystać z bezpłatnej naprawy bą∂z wymiany na nowy. 

Pożyczka

W trudnej sytuacji uratuje nas niewielka pożyczka. Kredyt konsumencki na tak niewielką kwotę nie wymaga dużych formalności. Wniosek możemy wypełnić przez internet lub podczas rozmowy z konsultantem. Kredytodawca zweryfikuje, czy nie mamy zadłużenia i czy w przeszłości nie zaniedbywaliśmy spłacania rat kredytu. Decyzję i pieniądze otrzymamy w ciągu maksymalnie dwóch dni. Pozostaje tylko spłata pożyczki, jednak zazwyczaj możemy ustalić wysokość miesięcznej raty, aby nie obciążyła naszego budżetu.

Przeczytaj też: http://www.gminachorzele.pl/czarna-komoda-gustowny-dodatek/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here