zabawy dla przedszkolaków
fot. pexels.com

Dzieci uwielbiają się bawić. Zabawa to również dobry sposób na rozwój dzieci, zarówno psychiczny jak i fizyczny. Bardzo ważnym jest, aby zadbać o ruch dziecka każdego dnia! Tu z pomocą przychodzi przedszkole, w którym dzieci codziennie bawią się i tym samym dużo ruszają.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/zabawy-ruchowe-dla-dzieci-w-przedszkolu/

Zabawy ruchowe

Dzieci w przedszkolu mają dużą przestrzeń do tego, by móc się bawić z innymi dziećmi. Dodatkowo mogą również, jeśli dopisuje pogoda, wychodzić na zewnątrz, na przedszkolny plac zabaw. To bardzo ważny aspekt w ich codziennym życiu, ponieważ, dzięki ruchowi czują się lepiej, a także są zdrowsze i bardziej rozwinięte fizycznie.

Zabawy ruchowe dla dzieci organizują im w przedszkolu opiekunki, które zachęcają dzieci do biegania i ruszania się. Jedną z takich zabaw, którą znają wszyscy, jest zabawa w berka, w której to dzieci goni berek, próbując je złapać. Kolejną zabawą, nieco spokojniejszą, jest chodzi lisek wkoło drogi. Zabawa polega na tym, że jedno dziecko chodzi dookoła kręgu dzieci i próbuje złapać dziecko, które następnie stanie się liskiem.

Inną zabawą jest raz, dwa, trzy, król patrzy. To zabawa, która polega na tym, że jedno dziecko stoi w odległości od pozostałych i jest odwrócone, wówczas dzieci muszą jak najszybciej dobiec do króla, aby wygrać. Nie jest to jednak takie proste, gdyż król gdy się odwróci, dzieci muszą zastygnąć w bezruchu, a król chodzi i sprawdza czy wytrzymają. Te, które się poruszą – odpadają z zabawy.

Zabawy na świeżym powietrzu

Dzieci, które wychodzą na świeże powietrze mogą się gonić na podwórku do woli. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem ich opiekunek. Na dworze dzieci mają dużo więcej możliwości niż w pomieszczeniach, zatem chętnie bawią się w gonitwę, na sprzętach, które znajdują się na placu zabaw, a także skaczą w gumę, grają w piłkę itd.

To bardzo ważny aspekt w ich rozwoju by codziennie dużo się ruszały i były aktywne, gdyż wtedy unikną otyłości, a także będą się zdrowo rozwijały.

Przeczytaj też: http://www.estellefashion.pl/co-zalozyc-dziecku-zima/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here