Kupując produkty spożywcze, zadajemy sobie pytanie: „czy ważniejsza jest dla mnie cena żywności czy jej jakość”? Jeśli stawiamy na jakość, to znalezienie produktów z dobrym składem może okazać się nie lada wyzwaniem.

Szkodliwe dodatki do żywności

Obecnie na rynku jest tyle firm produkujących produkty spożywcze, że często nie zważają na to, co sprzedają, tylko na to, ile uda się sprzedać. Biorąc do ręki pierwszy lepszy chleb, śmietanę czy inny podstawowy produkt, w jego składzie możemy znaleźć różne szkodliwe dodatki.  Producenci dodają te wszystkie polepszacze, aby wzmocnić smak, poprawić konsystencję, wygląd i zapach czy przedłużyć trwałość produktu. Akryloamid, aspartam, glutaminian sodu, benzoesan sodu, siarczyn sodu, azotyn potasu, karagen – to tylko kilka pozycji z długiej listy substancji dodawanych do żywności.

Skutki stosowania sztucznych dodatków do żywności

Te wszystkie dodatki  przyczyniają się do powstawania wielu chorób układu pokarmowego, krwionośnego, nerwowego, alergii i nietolerancji pokarmowych, a nawet nowotworów. Jedne z nich są bardziej trujące i szkodliwe, inne mniej, jednak wszystkich chemicznych dodatków powinniśmy się wystrzegać i unikać. Każdy, komu zależy na zdrowiu, powinien wybierać produkty dobrej jakości, nieprzetworzone, o jak najkrótszym składzie. Jednak, idąc do sklepu i mając do wyboru tak wiele produktów, często zapominamy o czytaniu  etykiety i w naszym koszyku ląduje żywność o składzie długim na pół opakowania. To zrozumiałe, że nie wszyscy mamy czas, aby spędzać po parę minut przy wyborze każdego jednego produktu i analizować skład. Nie każdy też rozumie, co kryje się pod tajemniczo brzmiącymi terminami (np. błękit pantotenowy, akryloamid, czy różne dodatki „E”). Dla osób gubiących się w gąszczu tych wszystkich składów, etykiet i dodatków, dobrym pomysłem będzie zamówienie cateringu dietetycznego od firmy, która stosuje wyłączne naturalne składniki.

Zdrowy catering dietetyczny

Jedną z firm stawiających na pierwszym miejscu jakość pożywienia jest Dietykieta. Działa ona na terenie Wrocławia, Legnicy i Bolesławca. W swojej ofercie posiada dietę paleo, południową, wegetariańską oraz bez ryb. Posiłki są odpowiednio zbilansowane, zawierają dużo sezonowych warzyw i owoców, są pozbawione konserwantów, kostek rosołowych, cukru, sztucznych barwników i aromatów. Catering dietetyczny od Dietykiety umożliwia nam zdrowe odżywianie bez konieczności wychodzenia z domu i spędzania wielu godzin na zakupach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here