Co chwila jak grzyby po deszczu wyrastają nowe, jeszcze bardziej oryginalne od poprzednich pomysły na odchudzanie. Niektóre z nich są niebezpieczne i nie powinny nigdy ujrzeć światła dziennego. Najgorsze jest jednak to, że są osoby, które te metody stosują.

Tych sposobów na odchudzanie się wystrzegaj:

1. Zupki błyskawiczne

Takie kupne zupki w proszku może i działają błyskawicznie, ale na … utratę zdrowia. Składniki proszkowane zawierają bowiem wiele przeciwzbrylaczy i substancji przeciwutleniających, syntetyków oraz utwardzonego tłuszczu – to wszystko może wpływać niekorzystnie na proces trawienia i nasze samopoczucie.

2. Tasiemiec

Tabletki z tasiemcem mogą doprowadzić do totalnego spustoszenia naszego organizmu. Ten pasożyt przyczepia się całą mocą do niego i zabiera nam wszystkie składniki odżywcze, co może prowadzić do mdłości, bólów głowy, czy anemii, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

3. Jeden składnik

Kapusta. Kapusta. Kapusta. Kapusta. Ileż można jeść kapustę? Spożywanie jednego składnika (nawet pod różnymi postaciami) przez wiele dni jest bardzo ryzykowne – może prowadzić do znacznego spowolnienia metabolizmu, utraty wody, czy też osłabienia organizmu wywołanego niedoborem potrzebnych mu składników odżywczych. Dieta taka to również zwiększone prawdopodobieństwo pojawienia się efektu jo-jo.

4. Narkotyki

To przerażające i szokujące zarazem, ale wiele osób (szczególnie młodych) traktuje narkotyki praktycznie jak suplementy, tymczasem wszyscy wiemy, jak ich przyjmowanie może się skończyć. Uważajmy i przestrzegajmy innych!

5. Waciki

Zjadanie wacików nasączonych sokami to kolejna z niebezpiecznych dla zdrowia metod. Nie ważne, czy jest stosowane w celu ograniczenia spożycia posiłku głównego (poprzez osiągnięcie, złudnego zresztą, uczucia sytości), jak i „jedzenie” tylko tego. Dodajmy tylko, że waciki składają się z włókien poliestrowych zawierających sporą ilość substancji chemicznych.

6. Dieta – prawie nic

Czyli omijanie większości posiłków. Śniadanie – nie, drugie śniadanie – też nie, obiad – jabłko lub jogurt, kolacja – nie. Prosta i jakże niebezpieczna droga do utraty zdrowia.  

7. Odchudzaj się z głową

Z głową, czyli mając na uwadze nie tylko różnicowanie posiłków z uwzględnieniem zapotrzebowania energetycznego, ale również dbałość o aktywność fizyczną i zapewnienie organizmowi właściwej suplementacji.

Tak więc:

  1. Ruszaj się regularnie – spacery, siłownia, rower, pływanie, bieganie, rolki – jest tyle sposobów na to, aby ten ruch był. Wybierz to, co najbardziej Ci pasuje.
  2. Zadbaj o różnorodne dania na Twoim stole – w ten sposób zapewnisz organizmowi dostarczanie potrzebnych mu składników odżywczych; pamiętaj o tym, aby ograniczać spożywanie żywności wysokoprzetworzonej oraz typu fast-food; postaraj się również nie zajadać słodyczami
  3. Sięgnij po naturalne wspomagacze odchudzania zapewniające bezpieczną redukcję wagi – np. Piperine Forte, czyli preparat usprawniający procesy przemiany materii, hamujący uczucie głodu i stopniowo, ale skutecznie rozprawiający się z tkanką tłuszczową

Zadbaj o to, by odchudzanie wiązało się z harmonią i bezpieczeństwem. Pamiętaj o systematyczności i bezpieczeństwie. Uda Ci się!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here