Mycie jest absolutną podstawą pielęgnacji włosów. Wszyscy myją włosy i nawet jeżeli nie mamy czasu, ochoty i ambicji stosować szczególnych metod pielęgnacyjnych, drobne zmiany na lepsze w sposobie mycia włosów mogą przynieść widoczne i pozytywne efekty. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nieodpowiednie mycie włosów może je niszczyć i powodować problemy, na przykład z łupieżem.

Odżywka – mycie – odżywka

Metoda osławiona wśród blogerek włosowych. Sama nazwa wskazuje na odpis metody – najpierw nakładana jest odżywka (na mokre włosy), następnie myjemy włosy szamponem (nakładając go na skórę głowy i nasadę włosów) oraz ponownie używamy odżywki. Najlepiej jest by druga parta odżywki była bardziej intensywna niż pierwsza, która ma głównie za zadanie chronić włosy przed wysuszeniem szamponem. Przy odpowiednim doborze kosmetyków, tą metodą może się posługiwać każdy, niezależnie od typu włosów.

Sama odżywka lub sam szampon

W tych metodach używamy do mycia samej odżywki lub szamponu. Tutaj największy problem polega na dobraniu odpowiedniego kosmetyku. Należy też zwrócić uwagę, że metody te nie są odpowiednie dla każdej osoby. Mycie włosów samą odżywką polecane jest osobom o kręconych i suchych włosach. Natomiast mycie samym szamponem może być zbyt wysuszające i poleca się je osobom, które mają ciężkie, zdrowe włosy z tendencją do przetłuszczania

Magia nakładania

Niezależnie od kosmetyków, najważniejsza jest metoda nakładania szamponu (lub odżywki) w trakcie mycia. Po pierwsze czasem dobrze jest rozcieńczyć produkt na dłoni. Po drugie szampon nakładamy tylko na skórę głowy i nasadę włosów, ponieważ jest to zbyt wysuszające dla końcówek – a spływająca piana podczas spłukiwania wystarczająco je oczyści. Szampon wmasowujemy delikatnie opuszkami palców (nie paznokciami!), taki masaż dodatkowo pobudzi skórę głowy i mieszki włosowe będąc doskonałym wspomaganiem na porost włosów. Jeżeli jednak mamy problem z gęstością – włosów jest mało i prześwituje między nimi skóra głowy można zastanowić się nad posypką Dr Hair, która zbudowany jest z nanowłókien.  Jej zadanie polega na przykrywaniu łysych miejsc imitując tym samym naturalne owłosienie. Produkt jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej i jest odporny na wszelkie warunki pogodowe oraz pot, dzięki czemu nie powinniśmy martwić się jego wytrzymałością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here