Palety do magazynu

Dawniej za jakościowe palety uznawano niemalże wyłącznie palety drewniane, ale czasy się zmieniły, a w wyniki tej zmiany ludzie nauczyli się doceniać właściwości i możliwości tworzyw sztucznych. Palety z tworzywa sztucznego po wieloma względami mogą wyprzedać właśnie te drewniane. A oto ich najważniejsze zalety.

1 – wysoka trwałość materiału

Jeszcze kilkanaście lat temu plastik mógł kojarzyć się z materiałem raczej nietrwałym, ale dziś produkuje się go w taki sposób, że staje się on odporny na większość ewentualnych uszkodzeń mechanicznych i przy tym jest niemalże w pełni odporny na działanie różnych substancji chemicznych. Palety z tworzywa mogą być używane z kwasami i zasadami. Nadane im właściwości gwarantują ich trwałość, która przekłada się na imponującą żywotność produktów.

2 – umożliwiony recykling

Jeżeli jednak jakimś cudem dojdzie do uszkodzenia tworzywa sztucznego, producent palet plastikowych bez trudu zdoła raz jeszcze je wykorzystać. Połamana lub przerwana gdzieś paleta trafia od razu do recyklingu. Z otrzymanych plastikowych resztek tworzy się po prostu nowe Palety z tworzywa sztucznego, więc nic się tu nie marnuje, a to tylko potwierdza, że plastik nie musi być wcale złym materiałem dla naturalnego środowiska (skoro już i tak występuje on na świecie, wypadałoby go wykorzystywać, by jego produkcja nie poszła na marne).

3 – maksymalne bezpieczeństwo

Zmniejszone zainteresowanie paletami drewnianymi jest następstwem coraz częstszych wypadków zachodzących w wyniku użycia tych palet. Używający ich pracownicy często bowiem skarżyli się na wbijające się w dłonie drzazgi albo raniące skórę gwoździe, które wykorzystuje się do łączenia drewnianych belek. Producent palet plastikowych jest natomiast w stanie zapewnić, że jego wyroby są w pełni bezpieczne dla pracowników. Nie ma w nich bowiem żadnych opiłków, ostrych kantów czy gwoździ, typowych dla drewna.

4 – przyjemna eksploatacja

Wygodna eksploatacja palet plastikowych wynika też częściowo z tego, że łatwo się o nie dba. Palety z tworzywa nie muszą być jakoś specjalnie przygotowywane do pracy. Łatwo się je czyści i nie trzeba ich naprawiać – jeżeli zostaną uszkodzone, po prostu się je wymienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here