Ładne zadbane włosy są wizytówką każdego człowieka. Żadna fryzura, kolor czy stylizacja nie pomogą, jeśli włosy nie będą wypielęgnowane i po prostu nie będą wyglądały zdrowo. Niestety nie ma złotego środka i jednej metody pielęgnacyjnej, która dla wszystkich będzie właściwa. Odpowiednie kosmetyki dobierane są przez nas indywidualnie w zależności od rodzaju włosów, potrzeb skóry głowy i naszych osobistych preferencji. Pielęgnacja różni się nawet w zależności od pory roku.

Jak zadbać o włosy zimą?
Zimne pory roku bardzo nie służą naszej czuprynie, ponieważ mróz, przesuszone powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, czapki i opady bardzo destrukcyjnie wpływają na włosy. Dodatkowo zimą, siłą rzeczy jemy mniej świeżych owoców i warzyw, a piękno zewnętrzne włosów jest efektem wartościowej diety. Najbardziej widać to już w połowie zimowej pory roku, kiedy włosy zaczynają robić się niesforne, napuszone, matowe a na koniec zimy bardziej niż zwykle wypadają.
Po pierwsze dobrze zbilansowana dieta. Zadbajmy, aby nie zabrakło w niej żadnych istotnych składników odżywczych.
Można suplementować skrzyp polny zarówno w postaci tabletek lub naparów ziołowych, który bardzo wzmacnia włosy i paznokcie. Warunkiem dobrych efektów jest regularne stosowanie preparatu przez minimum trzy miesiące.
Pijemy dużo wody, ponieważ w ogrzewanych mieszkaniach powietrze jest bardzo suche.
Na szczególną uwagę w zimie zasługuje dodatkowa pielęgnacja w postaci odżywek i masek. Warto przynajmniej dwa razy w tygodniu zaaplikować włosom dobrze odżywiającą maseczkę, a po każdym myciu stosować preparaty mocno nawilżające.

Jak zadbać o włosy latem?
Latem pielęgnacja włosów powinna być nastawiona bardziej na nawilżanie niż odżywianie. Nadmiernie obciążone włosy zbyt bogatymi maskami może sprawdzić, że włosy będą szybciej się przetłuszczały i nie będą dobrze wyglądały.
Dodatkowo będąc w pełnym słońcu starajmy się nosić kapelusz lub chustkę, ponieważ promieniowanie UV działa bardzo destrukcyjnie na łuskę włosową. Można używać preparatów do włosów zawierających filtry przeciwsłoneczne.

uroda.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here