Zaburzenia potencji dotyczą ponad 30% mężczyzn w wieku powyżej 30 roku życia. Zła dieta, alkohol, stres to tylko niektóre przyczyny osłabienia sprawności seksualnej. Wyeliminowanie problemów z potencją zazwyczaj nie wymaga brania silnych leków. Pierwszym krokiem, jaki powinien zostać podjęty w celu poprawienia sprawności seksualnej jest ograniczenie liczby stresów i poprawa diety. Prawidłowo zbilansowana dieta, oparta na owocach, warzywach i chudym mięsie, dostarcza organizmowi niezbędnych witamin.
Jakie witaminy na potencję?
Istnieje grupa witamin i minerałów, które uważane są za niezbędne w męskiej diecie. Są to przede wszystkim witamina C, witamina D, której niedobór zwiększa ryzyko zaburzeń erekcji aż o 40%, zwiększa ryzyko raka prostaty i zaburzeń pracy serca. Duże znaczenie dla zdrowia mężczyzn mają również witaminy z grupy B, a zwłaszcza B1, B2 i B3, które są odpowiedzialne za płodność i prawidłowe funkcjonowanie jąder. Istotna jest również witamina E, która bierze udział w syntezie hormonów płciowych oraz witamina A, która odpowiada za jakość materiału reprodukcyjnego, Jej niedobór osłabia produkcję hormonów i pogarsza jakość genetyczną plemników. Bardzo ważny dla zdrowia mężczyzny jest również cynk, który bierze udział w syntezie białek oraz kwasów nukleinowych, a także pozwala zachować silną potencję, istotny jest również poziom selenu, który bezpośrednio bierze udział w produkcji nasienia, dodatkowo odpowiada za odporność i zdrowie organizmu.
Większość preparatów witaminowych produkowanych dla mężczyzn zawiera dobrze dobraną mieszankę witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego i wspierają potencję. Jeśli widzimy u siebie niedobory któregokolwiek z tych pierwiastków powinniśmy spróbować zmienić dietę i rozważyć dodatkową suplementację.
Lekarze zazwyczaj zalecają suplementację witaminami u mężczyzn powyżej 40 roku życia, można jednak ją zacząć wcześniej. Wskazaniem do tego może być prowadzenie bardzo intensywnego, pełnego stresów życia.

zdrowieinatura.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here