Która z nas nie marzy o pięknej i gładkiej skórze przez cały rok? Depilacja stała się dla kobiet codziennym zabiegiem pielęgnacyjnym. Obecnie mamy wiele możliwości depilacji – od maszynki, przez wosk, aż po laserowe usuwanie włosów. Weźmy jednak pod lupę depilator elektryczny. Jakie są wady jego stosowania?

1. KSZTAŁT I WIELKOŚĆ. Depilator jest poręczny, ale zdecydowanie większy od maszynki, na którą decyduje się większość kobiet. Dla niektórych osób może okazać się niewygodny. Dlatego w trakcie kupna musisz zwrócić uwagę na wybranie najlepszego kształtu. Nie kieruj się wyglądem depilatora! Jeśli masz być z niego zadowolona to wybierz ten, który będzie najwygodniejszy.

2. Wiele użytkowniczek depilatorów skarży się na ból. Jest on o wiele bardziej odczuwalny niż podczas golenia zwykłą maszynką. Wszystko zależy jednak od twojego progu bólu. Dla jednych ból przy goleniu depilatorem nie jest niczym strasznym, ale dla innych jest to bariera nie do przebycia.

3. Jeśli chcesz ogolić ciało depilatorem to włoski muszą być widoczne. Zaleca się, by włoski mogły w spokoju rosnąć około tygodnia. Wszystko dlatego, że ostrza depilatora muszą sprawnie chwycić je i wyrwać włoski z cebulkami. Jeśli chcesz mieć gładką skórę przez cały czas to ta metoda nie jest odpowiednia dla ciebie.

4. Kolejną wadą jest wrastanie włosków, które może być bardzo uciążliwe. Nie jest to jednak zasada. Wszystko zależy od indywidualnych właściwości skóry. Aby zminimalizować ryzyko wrastających włosków kup w aptece lub drogerii preparaty przeciw wrastaniu. Kosztują one od 30 do 70 złotych. Warto również stosować częste peelingi.

5. CENA. Cena dobrego depilatora to koszt jednorazowy. Może to jednak stanowić przeszkodę dla osób, którym ciężko odłożyć pieniądze. Niektórzy po prostu wolą wydawać jednorazowo mniejszą ilość pieniędzy.

Nie zapomnij również o przeciwwskazaniach zdrowotnych! Trzeba do nich zaliczyć przede wszystkim żylaki na nogach. Nie zaleca się również tego sposobu depilacji osobom, które mają bardzo cienką skórę, która jest skłonna do podrażnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here