Pokój dla dziecka
Fot.: pexels.com

Często wydaje nam się, że urządzenie pokoju dla dziecka to czysta przyjemność i bardzo proste zadanie. Okazuje się, że rodzice równie często popełniają dużo błędów, których warto uniknąć.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/pokoj-dla-dziecka-najczesciej-popelniane-bledy/

Urządzamy pokój dla dziecka – o czym należy pamiętać?

Jeżeli chcemy zaaranżować pokój dla dziecka powinniśmy skupić się na pewnej zasadzie. Warto urządzić pokój dla dziecka w taki sposób, aby był on aktualny i przydatny przez wiele lat. Wstawianie gdzie to możliwe wszystkich motywów z bajek, tapetowanie ścian w Kubusia Puchatka, czy wybieranie samych różowych lub niebieskich mebli to jest bardzo zły pomysł. Ściany oraz meble powinny być uniwersalne, a jedynie dekoracje, czy dodatkowe elementy możemy dopasowywać do wieku i aktualnych zainteresowań dziecka. Jest to rozsądne rozwiązanie, które pozwoli mieć urządzony pokój dziecka na kilka długich lat.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie

W zależności od wieku dziecka, pokój należy przygotować także pod względem bezpieczeństwa. Jeżeli dziecko ma kilka lat pamiętajmy o zabezpieczeniu szuflad, szaf i ostrych krawędzi. Warto kupić zaczepy do szuflad i szafek, aby dziecko samo nie było w stanie ich otworzyć. Dobrym rozwiązaniem są także nakładki na rogi komód, czy szaf. Dzięki temu unikniemy zderzenia czołowego dziecka, a co za tym idzie płaczu lub w najgorszym przypadku wyrządzonej tym krzywdy. Nie zapominajmy także o oknach. Jeżeli w pokoju dziecka znajduje się okno, z jednej strony to bardzo dobrze, ponieważ do pokoju będzie docierać światło dzienne, lecz z drugiej strony pamiętajmy także o jego zabezpieczeniu, aby dziecko nie mogło samo go otworzyć.

Pokój dla dziecka, jako składzik

Absolutnym błędem jest robienie z pokoju dziecka tzw. „składzika”. Rodzice bardzo często popełniają ten błąd i z pokoju dziecka robią dodatkowy pokój, gdzie mogą schować lub postawić rzeczy, które nie mieszczą się w pokojach do tego przeznaczonych. Nie chcą u siebie nic zagracać, a dziecko przecież nie potrzebuje tak dużo miejsca i i tak mu to nie będzie przeszkadzać. Otóż będzie! Pokój dziecka ma być jego oazą, miejscem przeznaczonym dla niego, do zabawy, nauki, poznawania świata. Wszystkie rzeczy, które się tam znajdą powinny być jego ulubionymi, przydatnymi oraz niezbędnymi. Powinny mu się dobrze kojarzyć i być po prostu na swoim miejscu.

Zobacz też: http://www.gminachorzele.pl/jak-zorganizowac-tanie-wesele/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here