Trudna sztuka odchudzania psa

Pies to bez wątpienia największy i najbardziej oddany przyjaciel człowieka. Pozostaje wierny swojemu panu bez względu na jego status materialny i zasobność portfela. Psi towarzysz kocha człowieka bezwarunkowo, a w zamian oczekuje jedynie czułego dotyku dłoni swojego ukochanego pana.
Aby pies mógł cieszyć się zdrowiem i wspaniałą kondycją przez długie lata,każdy jego właściciel powinien zadbać o jego prawidłową wagę i formę.
Zbyt gruby i ociężały psiak nie będzie cieszył się zdrowiem zbyt długo, bowiem jego stawy pod wpływem zbytniego obciążenia masy ciała nie wytrzymają takiego nacisku i zaczną chorować.Serce przekarmianego psa jest podatne na zawały i zapaści, a każdy większy wysiłek fizyczny jest dla niego męką i cierpieniem.
Właściciele psich czworonogów z nadwagą dopytują wciąż lekarzy weterynarii, jak odchudzić psa, aby cieszył się zdrowiem jak najdłużej. Lekarze alarmują, że nie wolno przekarmiać psów i wrzucać im do miski resztek ludzkiego jedzenia. Każdy psiak powinien zjadać wyłącznie swoją karmę i nie powinien dojadać resztek ludzkiego jedzenia. Dobrze wiemy, jak odchudzić psa i jak trudną drogę musi pokonać on i jego właściciel, aby mogli cieszyć się powrotem do idealnej psiej formy.
Nie może nas zgubić błagające spojrzenie psiaka o kolejny plasterek szyneczki. Trzeba być twardym i nieugiętym. W odchudzaniu naszego pupila niezwykle ważny jest także ruch i wszelka aktywność fizyczna. Krótki spacerek i szybki powrót do domu, nie zapewnią pupilowi właściwej formy i nie sprawią,że utraci on zbędne kilogramy. Weterynarze wciąż powtarzają, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla każdego psa i kilka dłuższych spacerów w ciągu dnia to absolutne minimum, aby psiak mógł cieszyć się dobrą formą i zdrowiem. Poradniki i fachowe czasopisma podają konkretne metody, jak odchudzić psa.Jeśli będziemy się do nich stosować,to w dłuższej perspektywie mamy szansę na odchudzenie naszego psa i cieszenie się jego dobrą formą i wspaniałym zdrowiem. Ruch, zbilansowana dieta i wyeliminowanie ludzkiego jedzenia, to podstawowe elementy zdrowego trybu życia każdego psiego czworonoga.

malamama.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here