Testy ciążowe

Każda kobieta, która jest aktywna seksualnie, choć raz wżyciu wykonywała test ciążowy, robiły to nawet kobiety, które się zabezpieczają antykoncepcyjnie. Dlaczego? Ponieważ nie istnieje 100% pewność, przy stosowaniu jakiejś metody, że nie zajdziemy w ciąże, mamy tę świadomość i kiedy spóźnia nam się miesiączka dłużej niż zazwyczaj, idziemy do apteki po test ciążowy.
Są dwa rodzaje strumieniowy i płytkowy. Czy testy ciążowe są wiarygodne. Na pewno tak, pod warunkiem, że prawidłowo je wykonujemy.

Testy ciążowe w szybki sposób pozwalają nam sprawdzić czy spodziewamy się dziecka czy nie. Niektóre mogą dać fałszywy wynik pozytywny, jeśli jesteśmy krótko przed miesiączką, w razie wątpliwości można wykonać drugi test.

Jeśli spodziewamy się dziecka, zazwyczaj wypatrujemy drugiej kreski, jeśli zaś chcemy ciąży uniknąć, mamy nadzieję, że kreska druga na teście się nie pojawi. W razie wątpliwości, najlepiej jest jak najszybciej udać się do lekarza, jeśli zależy nam na szybkiej informacji o ty, w jakim jesteśmy stanie, lekarz zleci dodatkowe badanie, które dokładnie wskaże, w którym jesteśmy tygodniu ciąży. W moczu wychodzi wtedy duże stężenie składnika betaHCG.

Testy ciążowe dają ponad 99% pewność, że wynik jest prawidłowy. Jeśli wynik będzie wskazywał na ciążę, najprawdopodobniej za jakiś czas zaczniemy odczuwać kolejne objawy lub dolegliwości. Nalezą do niech wrażliwe piersi, inny śluz, delikatne kłucie w pochwie. Każda kobieta może mieć nieco inne objawy lub w ogóle ich nie zauważyć. Następnie mogą pojawić się mdłości lub wymioty. Organizm próbuje pozbyć się ciała obcego.

Warto wsłuchiwać się w sygnały, jakie wysyła nasz organizm. Niektóre kobiety w ciąży czują się całkowicie inaczej, mówią, że nawet ich skóra ma inny zapach, inne czują sie jakby nie były sobą, a jeszcze inne oprócz rosnącego brzucha nie zauważają żadnych zmian. Ciąża wiele zmienia z w życiu, nawet jeśli jest niepodziewana, może przynieść piękne zmiany i budować doświadczenie oraz zmuszać do refleksji i zatrzymania się w pędzie dzisiejszego życia.

kmhs.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here