Szukasz dobrego fryzjera w Katowicach? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Aby móc nazywać się dobrym fryzjerem nie wystarczy tylko radzić sobie z podcinaniem włosów czy zwyczajnym nakładaniem na nie koloru. Trzeba umieć poszczycić się czymś więcej. Fryzjerstwo nie może być nazywane zawodem zwyczajnym jak każdy inny. Jest to wręcz sztuka, która dla jej właściwego wykonania wymaga od stylisty nie tylko umiejętności, ale też i talentu. Dobry fryzjer powinien lubić pracę z ludźmi i spełniać ich marzenia co do stylizacji fryzur,a dzięki temu nadawać ich włosom nowego wyrazu. Najlepsi z najlepszych są nawet w stanie przetransformować fryzurą całą osobę.

Jakie cechy fryzjera są najbardziej pożądane u klienta?

Dobrego fachowca w umiejętności strzyżenia i modelowania włosów cechują takie walory jak bardzo duża precyzja w pracy nad włosami, a także umiejętność pracy z tak zwanym nożem na gardle, czyli pod presją czasu.

Poza tym na pewno bardzo pożądana jest także cierpliwość. Wiele z zabiegów na włosach wymaga czasu, a poszczególne operacje mogą pochłaniać go duże ilości. Bardzo często, choć to niewiele znaczy w kwestii umiejętności fryzjera, patrząc po wystroju wnętrza miejsca gdzie pracuje, można poniekąd go ocenić pod kątem znajomości fachu. To daje klientowi tylko pozorne odczucie czy ma do czynienia ze specjalistą, czy też nie. Warto jednakże pamiętać, że wystrój salonu pozwala uzyskać pewien obraz fryzjera, jako znawcy zawodu.

Dobrze, kiedy fryzjer ma bardzo miłe usposobienie do klienta, co pozwala na pogłębienie zaufania do niego. W relacji z osobą opryskliwą i często samą siebie wywyższającą ciężko o nić porozumienia, co może skutkować nieporozumieniem i w konsekwencji niezrozumieniem woli i wymagań klienta. A to już prosta droga do zerwania relacji. Jak tego uniknąć i w jaki sposób szukać fryzjera, który może o klienta właściwie zadbać?

Po czym poznamy, że dany salon zawiera fachowy personel?

Skoro już wiadomo kogo szukać, trzeba dołożyć wszelkich możliwych starań, aby poszukiwania odpowiedniego specjalisty były owocne i zakończyły się jak najszybciej. Stanie się tak wówczas, kiedy dowiemy się, po czym poznać, że dany salon może pochwalić się dobrym personelem.

Dobry fryzjer w Katowicach nie jest rzadkością, wiedzą o tym wszyscy mieszkańcy. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które przemawiają za wykwalifikowaną kadrą. Należą do nich:

  • liczne certyfikaty i dyplomy zdobiące ściany,
  • zawsze zajęte wszystkie fotele zabiegowe,
  • szeroka oferta zabiegów,
  • wysokiej jakości produkty oraz markowe sprzęty,
  • schludny, zadbany, ale i nowoczesny wystrój,
  • bogate wnętrze kuszące wyglądem i pięknym zapachem,
  • klimatyzacja,

To podstawowe cechy świadczące o dobrym salonie. Niemniej jednak najistotniejsze są odczucia dotychczasowych klientów. Dlatego też, jeśli masz już jakiś salon na oku, nie zapomnij sprawdzić jego opinii w internecie. Pomocne będą portale tematyczne, jak i fanpage.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here