Jak oświetlić salon w domu

W salonie spędzamy dużo czasu w ciągu dnia. To pomieszczenie, w którym wypoczywamy, spotykamy się z innymi domownikami, urządzamy przyjęcia. W ślad za tymi funkcjami powinno iść również wyposażenie wnętrza – także jego odpowiednie oświetlenie. Co warto wybrać do salonu?

Oświetlenie salonu może często sprawiać dużo problemów. Chociaż w sklepach znajduje się dużo różnych artykułów oświetleniowych, to jednak znalezienie tych odpowiednich może być nie lada wyzwaniem dla każdego, kto chciałby uzyskać stylowy i funkcjonalny efekt.

Wspólnie z blogiem internetowym Doradztwo Domowe przygotowaliśmy specjalny poradnik, z którym wybór właściwego oświetlenia do salonu nie powinien być już żadnym problemem. Na co warto się zdecydować?

  1. Podstawa to lampa sufitowa

Podstawowym, głównym typem oświetlenia w salonie są lampy sufitowe – mogą być to lampy wiszące, na przykład żyrandole, a także lampy typu plafon, które montowane są bezpośrednio pod sufitem. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie oświetlenia w suficie podwieszanym – oczek i taśm świetlnych.

Lampa sufitowa czy lampy sufitowe, ponieważ w salonie można zastosować także więcej niż jedną lampę tego typu, powinny dawać ogólne oświetlenie wnętrza.

Gdy w salonie ma znaleźć się również kąt jadalniany, warto pomyśleć o zamontowaniu osobnej lampy nad stołem – wtedy można zapewnić mu lepsze oświetlenie podczas spotkań.

  1. Lampy dodatkowe – dla wygody i stylu

Oprócz lamp sufitowych do salonu warto dobrać także innego rodzaju artykuły oświetleniowe – lampy dodatkowe mogą wtedy pomóc w stworzeniu stylowej aranżacji wnętrza i zapewniają dodatkową wygodę dla domowników.

Salon będzie wyglądał jeszcze lepiej, gdy umieścimy w nim lampę podłogową. Może być umieszczona przy fotelu albo przy kanapie lub narożniku, aby dać skupiony snop światła idealny do czytania. Można też rozświetlić nią ciemny kąt.

Oprócz lamp podłogowych można też wybrać modele stojące na komodzie czy na stole – także mogą wprowadzić do wnętrza klimatyczne, przytulne oświetlenie. Do podświetlania mebli czy obrazów na ścianach świetnie sprawdzą się kinkiety.

  1. Oświetlenie dekoracyjne – dla przytulnej atmosfery

W salonie można zastosować także oświetlenie dekoracyjne, które może wprowadzić do wnętrza przytulną atmosferę po zmroku.

W tej roli świetnie sprawdzają się między innymi takie produkty jak cotton balls – kulki bawełniane ze światełkami, które można zawiesić na karniszu, na meblach albo umieścić je w wazonie. W sprzedaży znajdziemy też wiele innych światełek, które świetnie prezentują się we wnętrzach przez cały rok.

Oprócz tego do salonu można wybrać różnego rodzaju lampiony, świeczniki oraz świece, które pozwalają na uzyskanie dekoracyjnego efektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here