Regeneracja po lecie

Koniec lata to czas, w którym nasze ciało potrzebuje regeneracji. Po wielu dniach spędzonych na słońcu nasza cera, a także włosy i paznokcie wymagają wzmocnienia i pielęgnacji. Oprócz kremów stosowanych bezpośrednio na skórę, warto zadbać również o odpowiednią suplementację. A w tym może pomóc nam kolagen.

Kolagen do twarzy i ciała

Ważne, żeby był to żel kolagenowy, a nie krem z dodatkiem kolagenu. Niestety zazwyczaj takie kosmetyki w swoim składzie mają tylko śladowe ilości gorszej jakości kolagenu. Druga sprawa to rodzaj kolagenu. W zależności od potrzeb, wybierz najlepszy dla siebie. Na blogu Pięknomania znajdziesz krótką ściągę. Ważne jest też dopasowanie go do potrzeb swojej cery. Jedne sprawdzą się lepiej w przypadku cery suchej, a inne będą lepsze dla tłustej. Niektóre świetnie radzą sobie z wypryskami i przebarwieniami. Są też takie, które pomagają na blizny i rozstępy. Na rankingu kolagenów do twarzy znajdziesz porównanie najpopularniejszych z nich.

Suplementy z kolagenem

Suplementy z kolagenem wspomagają procesy produkcji kolagenu zachodzące w naszym organizmie. Dostarczają także dodatkowych substancji, niezbędnych w procesie syntezy. Jest to m.in. witamina C i E. Jednak kolagen kolagenowi nierówny. Na rynku jest dostępny wieprzowy i ryb. Który wybrać? Zdecydowanie rybi. A to dlatego, że jego cząsteczki są mniej zanieczyszczone, a dodatkowo bardziej podobne do naszego własnego. Dobre suplementy z kolagenem zawierają w sobie dużą dawkę liofilizowanego kolagenu rybiego.

Suplementy z kolagenem

Jaki suplement wybrać?

Suplementy z kolagenem możesz spotkać w wielu formach: w tabletkach, w saszetkach czy gotowych napojach. I to właśnie kolagen do picia staje się coraz bardziej popularny. Jest łatwy w użyciu – wystarczy zalać proszek wodą i wymieszać, nie zajmuje dużo miejsca i występuje w wielu smakach. Więcej o tym rodzaju kolagenu możesz znaleźć w artykule „Kolagen do picia. Zalety i wady, efekty, rodzaje.”. Niezależnie od kolagenu najważniejsza jest regularność. Tylko wtedy będzie on skuteczny. Już dwumiesięczna kuracja pozwoli nam dostrzec efekty: skóra będzie bardziej elastyczna, a włosy i paznokcie lśniące i mocniejsze. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here