Przyczyny hemoroidów u dziecka

Hemoroidy zwykle dotykają osoby dorosłe. Okazuje się jednak, że również i dzieci mają z tym problem. Jakie są przyczyny powstawania hemoroidy u dzieci? Przede wszystkim predyspozycje genetyczne. Gdy u jednego z rodziców występują tego typu zależności, jest duża szansa, iż dzieci odziedziczą dolegliwość, a raczej skłonności do nich.
Jakie są pierwsze objawy powstawania hemoroidów? Przede wszystkim świąd i pieczenie. Nie jest to nic przyjemnego, a u dzieci dolegliwości te szczególnie dokuczliwie są przechodzone.
Co to są w ogóle hemoroidy i jak powstają? Hemoroidy znajdują się w kanale odbytu, a są to po prostu sploty naczyń krwionośnych. Do sytuacji chorobowych dochodzi wówczas, gdy guzki krwawnicze ulegają poszerzeniu, a to z kolei prowadzi do bólu, swędzenia, czy nawet krwawienia z odbytu.
Okazuje się, że hemoroidy głównie spotykane są u osób dorosłych. Przyczynami jest siedzący tryb życia, brak ruchu, czy też niedopowiednio zbilansowana dieta. Aby zminimalizować ryzyko powstania hemoroidów, nasze żywienie powinno być oparte w głównej mierze na produktach bogatych w błonnik. Niestety w pośpiechu często o tym zapominamy.
Hemoroidy u dzieci powstają w głównej mierze poprzez odziedziczenie genów odpowiedzialnych za ten stan chorobowy lub częste zaparcie stolca. Również złe nawyki mogą prowadzić do powstawania guzków. U dzieci w wieku przedszkolnym wyróżnia się zaparcia nawykowe. To problem z oddawaniem stolca przez kilka dni pod rząd. Taka sytuacja z kolei znów spowodowana jest nieodpowiednim odżywianiem i małą ilością ruchu. Również różnego rodzaju choroby dotyczące tarczycy mogą powodować powstawanie hemoroidów u dzieci.
Jeżeli chodzi o objawy hemoroidy u dzieci, to są one identyczne, jak i u osoby dorosłej. Ból, pieczenie i świąd. Dodatkowo można zauważyć krew na bieliźnie, czy też w stolcu, krew przy wypróżnianiu.
Jeżeli chodzi o diagnostykę to nie jest ona wcale taka prosta. Okazuje się, że identyczne objawy występują przy owsicy, a nawet przy salmonelli. Jeżeli dziecko skarży się na wyżej wymienione objawy, konieczna będzie wizyta u specjalisty, który dobierze odpowiednie leki.
Głównymi zaleceniami od lekarza na pewno będzie zmiana diety, jak i odpowiednie nawadnianie dziecka. Dodatkowo u dziecka należy wyrobić odpowiedni nawyk wypróżniania, najlepiej o określonej porze dnia. Pomocne będzie również wprowadzenie większej aktywności fizycznej. Ostatecznym etapem jest wprowadzenie leków na zaparcia dla dzieci. Ułatwi to wypróżnianie i tym sposobem problem zniknie.
Jeżeli chodzi o bardziej naturalne metody leczenie hemoroidy u dzieci, pomocne będą różnego rodzaju nasiadówki z rumianki, czy kory dębu. Wszelkie tego typu specyfiki dostępne są w aptece. Maluchowi warto podawać płatki owsiane, siemię lniane, czy też otręby pszenne. Możemy przemycić te produkty razem z jogurtem, czy też mlekiem na śniadanie. Ważne jest również by dziecko dokładnie przeżuwało każdy kęs. Ułatwia to bowiem trawienie. Pamiętajmy też o odpowiedniej ilości warzyw i owoców, a unikniemy wyżej wymienionych dolegliwości.

niezawal.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here