Opel Corsa drugiej generacji

Na rynku motoryzacyjnym mamy z roku na rok coraz więcej samochodów do wyboru. Producenci aut prześcigają się w produkcji coraz to nowocześniejszych i bardziej zaawansowanych technicznie pojazdów.
Samochód sprzed kilkunastu lat, jest już bardzo przestarzałą konstrukcją w stosunku do swoich młodszych braci. W takim aucie brakuje sporo nowatorskich rozwiązań takich jak: klimatronoc, gniazdo usb, wyświetlacz lcd, nawigacja oraz czujników, które to są związane z systemem bezpieczeństwa. Jednak i przypadku nowocześniejszych samochodów, nie wystarczy mieć tych wszystkich nowości technologicznych, żeby uchronić się od zdarzenia drogowego lub innej kolizji, którą może spowodować uczestnik ruchu drogowego.
Opel Corsa 2 generacji trafił na rynek w 1993 roku, po premierze w Genewie. Zgodnie z porządkiem w alfabecie przypadła mu druga litera w nazwie. Ten model został zaprojektowany przez Hideo Kodamę, znanego w tamtym czasie Japończyka. Opel Corsa b drugiej generacji charakteryzuje się między innymi dość nowoczesną aerodynamiczną jak na owe czasy. Podobnie jak swój starszy brat, auto te powstało na tej samej płycie podłogowej. Opel Tigra został zaprojektowany w oparciu o Corsę B. W całej Europie samochód ten był jedynie oferowany w odmianie hatchback. Na pozostałych rynkach dostępne były także takie odmiany takie jak: kabriolet, sedan, kombi oraz pickup.
Chociaż już trzecia generacja tego modelu samochodu zadebiutowała na rynku w roku milenijnym, to jej poprzedniczka nie przestała być produkowana w Ameryce południowej.

kosmetomania.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here