olejek rycynowy

Sposobów na lśniące, jedwabiste oraz naturalne włosy jest mnóstwo. Skutecznych zdecydowanie mniej. A tychże niewymagających wielkich nakładów finansowych tylko parę. Olejek rycynowy a jego funkcjonowanie na włosy znane jest z setek lat, jego wartości doceniane w przemyśle kosmetycznym, chociażby medycznym, a pomimo to rzadko która z kobiet wykorzystuje podczas domowej pielęgnacji tę tropikalną substancję, dostępną w każdej aptece za małe pieniądze.

Olejek rycynowy – czym jest?

Olej rycynowy to oleista ciecz, która pozyskiwana jest z drzewa rycynowego. W nasionach tego drzewa znajduje się toksyczny związek – rycin, który poddany wysokiej obróbce termicznej traci to szkodliwe działanie, a zyskuje cenne wartości stosowane w pielęgnacji naszego ciała.

Olejek rycynowy – idealny specyfik na włosy

Pielęgnacyjne oraz odżywcze wartości olejku rycynowego na włosy są zauważalne już po pierwszym zastosowaniu, przy regularnym stosowaniu oleju rycynowego można spodziewać się większych sukcesów, np.: zahamowanie wypadania włosów, ich wzmocnienie, nawilżenie oraz nabłyszczenie, nadanie im gęstości. Nie można precyzyjnie określić, iż samym olejkiem rycynowym wyleczy się łuszczycę skóry. Jest toż długa przypadłość, jednakże kompresy z oleju rycynowego na podrażnione miejsce minimalizują odczucie pieczenia oraz swędzenia i zmniejszają zaczerwienienie łuszczącego się fragmentu skóry. Lekko podgrzany w letniej wodzie, wtarty w małej liczby zdecydowanie w skórę głowy, olejek rycynowy zmniejsza objawy łuszczycy. Zwykle olejek rycynowy jest wykorzystywany równolegle z innymi zaleceniami dermatologa czy alergologa. Dostępność oraz niska cena olejku rycynowego i nieskomplikowane przygotowanie domowych maseczek z olejkiem rycynowym dodają mu następnych plusów. Cena olejku rycynowego to z kilku do kilkunasty złotych za buteleczkę. Można łatwo sporządzić wartościową miksturę z olejkiem rycynowym oraz bawić się zdrowymi oraz lśniącymi włosami, zwłaszcza po jesienno-zimowych niesprzyjających włosom warunkach pogodowych.

do czego możemy wykorzystać olejek rycynowy

Olejek rycynowy – w jakiej postaci wykorzystywać na włosy?

1. Olejowanie włosów.
Olejowanie jest jedną z bardzo rozpowszechnionych metod pielęgnacji włosów. Natomiast podczas takich zabiegów warto pamiętać o dosyć gęstej konsystencji oleju rycynowego, bo powoduje ona, iż nakładanie nic nie należy do najłatwiejszych. Więc również w celu ułatwienia aplikacji oleju na włosy zajmuje się wcześniejsze jego rozgrzanie czy rozrzedzenie innym olejem np. słonecznikowym. Samo zmycie oleju rycynowego i nie należy do łatwych zadań. Przy jego dokładnym płukaniu należy dokładnie, parę razy umyć głowę. W wypadku olejowania włosów istotne jest też nakładanie samego oleju. Środek należy nałożyć na skórę głowy czy wetrzeć go delikatnie szczoteczką do zębów. O go także nałożyć bezpośrednio na same włosy. By zobaczyć wyraźny efekt takiej pielęgnacji należy wykorzystywać ją przez blisko 3 miesiące.
2. Maseczka na włosy.
Maseczka jest równie skutecznym sposobem poprawiającym kondycję włosów jak oraz samej skóry głowy. Jedną łyżkę oleju rycynowego należy połączyć z żółtkiem jaja, odrobiną odżywki do włosów i nafty kosmetycznej. Wszystkie elementy, dokładnie wymieszane składa się na umyte wcześniej włosy. Maskę należy trzymać pod folią oraz ręcznikiem przez blisko 30 minut. Tego sposobu zabieg poleca się wykorzystywać jeden raz w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here