Kręcenie włosów

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób zbudowany jest włos. Są to niesamowite struktury. We włosie zapisane jest nasze DNA i skłonność do chorób. Są lekarza, którzy dokonują diagnozy na podstawie struktury włosa. Świadczy o tym, że ta niewielka część naszego organizmu, stanowi kopalnię wiedzy o tym, jacy jesteśmy.

Niektóre włosy są naturalnie proste, a inne kręcone lub falowane. Kobiety zwykle lubią zmieniać kształt swych fryzur i dopasowywać do twarzy. Pomocne w zmianie wyglądu włosów jest urządzenie, które od lat istnieje na rynku i wiele kobiet po nie sięga jest to prostownica. Jak kręcić włosy prostownica? Wydaje się, że jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie tylko do prostowania, lecz jeśli użyjemy go inaczej niż zwykle, może pokręcić nasze włosy. Dzięki gorącym płytkom ingerujemy w naturalny kształt włosa i przy odpowiednim obracaniu, uzyskujemy miękkie fale. Polega to a obracania włosów wokół osi prostownicy i jej gorących płytek.

Tak naprawdę jest to urządzenie, którym możemy zastąpić lokówkę. Jeśli częściej włosy prostujemy, niż kręcimy, lepiej kpić prostownicę, ponieważ dobrze sobie ona poradzi z oboma zadaniami.
Warto pamiętać o tym, żeby wcześniej dobrze zabezpieczyć włosy przed gorącą temperaturą. Płytki nagrzewają się do około 200 stopni. Spray termoochronny nie stanowi cudownej ochrony, ale może się przyczynić do poprawy ich wyglądu.

Dobrze jest wybierać w drogerii takie preparaty, które zbytnio nie obciążają naszych włosów, ale dodają im pięknego wyglądu i objętości. Zwykle dużo jesteśmy w stanie wydać na idealnie wyglądające kosmyki, ale może się okazać, że znacznie lepsze są sposoby naturalne.

Warto od czasu do czasu zafundować włosom olejowanie, które jest bardzo tanie i można je samodzielnie wykonać w domu. Trzeba tylko mieć trochę wolnego czasu, ponieważ wymaga ono siedzenia z zawiniętą głową co najmniej dwie godziny. Dobrą alternatywą będzie położenie oleju na noc i umycie włosów rano jak zwykle. Efekt, widać już po pierwszym takim zabiegu.

tubator.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here