kosmetyki naturalne bez konserwantów

Zauważalne jest, niemalże na pierwszy rzut oka, że coraz więcej osób, naprawdę bardzo chętnie i często kupuje kosmetyki naturalne, ponieważ nie zawierają one szkodliwych substancji, parabenów, jak innych związków, jak również nie zawierają środków konserwujących, które naprawdę fatalnie mogą wpływać na całe nasze zdrowie. Kosmetyki naturalne bez konserwantów lądują w naszych domach tak często nie bez powodów. Ludzie obecnie naprawdę bardzo dbają o swoje zdrowie, bo po prostu bardzo boją się go stracić, zrobią wszystko, żeby pozbyć się różnego rodzaju dolegliwości skórnych, czy też problemów ze stale zniszczonymi włosami pomimo stosowania najlepszych reklamowanych produktów kosmetycznych. Dowiedz się, dlaczego naprawdę warto jest stosować właśnie naturalne kosmetyki.

Wszelkiego rodzaju, naprawdę bardzo ciekawe informacje dotyczące kosmetyków naturalnych

Parabeny, silikony, konserwanty, triklosany i alkilofenole to składniki znajdujące się w większości drogeryjnych kosmetyków, które dają nam złudny efekt zdrowego wyglądu naszej skóry i włosów. Niestety tego typu składniki mają zły wpływ na stan naszej cery, gdyż doprowadzają do jej podrażnienia i wysuszenia, a w skrajnych przypadkach do jej chorób i zaburzeń. Każdego dnia nasze ciało przyjmuje setki różnych substancji chemicznych, które teoretycznie powinny o nie dbać i je upiększać. Większość osób nawet nie rozumie składu podanego na opakowaniu produktu i bezmyślnie szkodzi swojemu zdrowiu, a przecież zdrowie mamy tylko jedno i musimy naprawdę bardzo o nie dbać, dlatego też warto o nie zadbać i po prostu już od dziś zacząć używać kosmetyków naturalnych, które naprawdę fantastycznie działają na cały nasz organizm.

naturalne kosmetyki konserwowane są w inny sposób

Dowiedz się, dlaczego naprawdę warto stosować kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne bez konserwantów mają niewątpliwie kilka zalet. Są przede wszystkim uważane za bezpieczne; pozbawione chemicznych konserwantów i substancji zapachowych, barwników, pochodnych ropy naftowej, substancji pochodzenia zwierzęcego, aluminium , który najczęściej znajduje się w dezodorantach, które uczulają najczęściej. Zawierają natomiast ekstrakty z ziół, olejki oraz woski. Substancje te obfite w witaminy i minerały są lepiej przyswajalne przez skórę jak te chemiczne wytworzone w laboratorium. Delikatnie pielęgnują skórę nie naruszając przy tym jej bariery ochronnej. Takie naturalne kosmetyki nie są też testowane na zwierzętach. Opatrzone są często stosownymi certyfikatami wskazującymi, iż do ich produkcji użyto wyłącznie ekologicznych surowców wysokiej jakości z zachowaniem dbałości o środowisko. Ich opakowania ulegają biodegradacji. Kosmetyki naturalne są zwykle konserwowane alkoholem, witaminą E albo przy użyciu olejków (np. tymiankowy, cynamonowy, rozmarynowy, goździkowy, lawendowy albo z szałwii muszkatołowej), które stanowią naturalne zamienniki konserwantów. W oparciu o podstawową wiedzę i niezbędne surowce do kupienia w sklepach internetowych możemy także sami stworzyć kosmetyki naturalne bez konserwantów we własnym zaciszu domowym, choć wymaga to zarówno chęci, jak i czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here