Jak dostosować makijaż do wieku?

Rodzaj makijażu powinien być adekwatny do wieku. Młode kobiety mogą sobie w tej kwestii pozwolić na trochę więcej szaleństwa w kwestii doboru kolorów i ich intensywności. Dojrzałe kobiety powinny wybierać makijaże eleganckie i trochę bardziej stonowane.

Wspólny mianownik – dobrze nawilżona cera

Aby makijaż pięknie się prezentował na buzi, niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja. Aby podkłady max factor oraz wszelkiego rodzaju bazy i korektory nie rolowały się i nie wyglądały nieestetycznie na suchych skórkach, trzeba przyłożyć się do dobrego nawilżenia skóry twarzy.

Pielęgnację należy zacząć od dobrego peelingu. Zabieg ten polega na usunięciu zanieczyszczeń oraz martwych komórek naskórka. Przygotuje on skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Następnie należy sięgnąć po dobry krem nawilżający. I tutaj należy uważać, by krem nie był za ciężki. On ma dobrze nawilżać, nie natłuszczać. Niektórym kobietom wystarczą kremy BB, które jednocześnie pełnią rolę kremu i podkładu. Są idealne na lato, ponieważ ich lekka formuła nie będzie spływać razem z potem podczas upałów.

Jak się malować?

Makijaż dla dwudziestolatki daje największe pole do popisu. Skóra młoda doskonale toleruje praktycznie każdy kosmetyk do makijażu. Z powodzeniem można używać podkładów max factor, ciemnych cieni do powiek, różów i bronzerów. Oczywiście na codzienny makijaż w tym wieku najczęściej wystarczy jedynie użyć kosmetyków, które delikatnie musną twarz i wyeksponują walory.

W wieku trzydziestu lat często zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Kobiety zaczynają szukać innych rozwiązań w makijażu. Niezbędnym produktem staje się korektor, który można używać nie tylko pod oczy w celu wyeliminowania sińców pod oczami ale także wokół nosa i na brodzie. Podkłady max factor powinny być wybierane te o lekkiej formule, która ładnie wtopi się w twarz.

Czterdzieści i pięćdziesiąt lat to wiek w którym kobiety maja już wyrobione pewne umiejętności jeżeli chodzi o makijaż. W wieku tym jednak zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki starzenia, dlatego też kobiety w tym wieku muszą uważać na to by makijażem nie dodać sobie lat. Warto sięgnąć po podkłady max factor, które są nawilżająco – rozświetlające. Pomagają one ukryć zmęczenie skóry i sprawiają, że cera będzie wyglądać promiennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here