Ile kosztuje prawo jazdy?

Niewątpliwie prawo jazdy jest bardzo przydatnym i potrzebnym dokumentem. Niekiedy jest ono wręcz niezbędne. W wielu miejscach pracy prawo jazdy jest wymagane lub znacząco zwiększa szansę kandydata na otrzymanie stanowiska pracy. Najczęściej kurs prawa jazdy rozpoczynają osoby, które niedawno ukończyły osiemnasty rok życia. Coraz więcej osób w podeszłym wieku również decyduje się na zdobycie prawa jazdy. Dzięki temu mogą oni samodzielnie poruszać się po mieście bądź pomiędzy miejscowościami. Jednak w tym przypadku wiąże się to z licznymi ograniczeniami.
Osoby, które planują rozpoczęcie kursu, zastanawiają się ile kosztuje prawo jazdy. W większości szkół jazdy podstawowy kurs prawa jazdy na kategorię B kosztuje około 2000 złotych. W cenie jest wymagana ilość godzin nauki teoretycznej oraz kilkadziesiąt godzin nauki praktycznej. Wszystkie te godziny należy odbyć, aby móc przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.
Egzamin składa się z części praktycznej oraz teoretycznej. W przypadku nie zdania egzaminu za pierwszym podejściem, należy opłacić kolejny egzamin. Koszt pierwszego, jak i kolejnych egzaminów wynosi około 200 złotych.
Rozpoczynając kurs należy odbyć również wizytę u lekarza medycyny pracy, który wystawi zaświadczenie upoważniające do kierowania pojazdem. Podczas badania specjalista bada wzrok, ciśnienie oraz przeprowadza krótki wywiad. Koszt takiego badania wynosi kolejne 200 złotych.
Do dokumentów należy dołączyć również odpowiednie fotografie wykonane u profesjonalnego fotografa. Koszt wykonania zdjęć mieści się w granicy kilkudziesięciu złotych.
Niewątpliwie jednak warto rozpocząć kurs prawa jazdy. Zdobycie dokumentu daje ogromną satysfakcję. Jest to także ogromna samodzielność i wielkie ułatwienie. Należy jednak pamiętać, aby nigdy nie wsiadać za kółko pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających. Nie należy także przekraczać prędkości i łamać przepisów zasad ruchu drogowego aby nie stracić dokumentu i nie narazić się na spore koszty spowodowane otrzymaniem mandatu karnego.

pouczyc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here