Hukinol – czy naprawdę działa? Jak stosować?

0
1643

Czasem nie trzeba nawet prowadzić gospodarstwa rolnego lub hodowlanego, by mieć stosunkowo duży problem z dziką zwierzyną, która szuka pożywienia na naszym terenie. Oczywiście jest to frustrujące, że list, dziki i inni mieszkańcy okolicznych lasów, chcą skorzystać z naszych upraw, czy hodowli. Nie możemy jednak im się dziwić. W końcu szukają pożywienia, dzięki któremu będą w stanie przeżyć.

Wyróżniamy wiele metod walki z takimi szkodnikami i oczywiście na liście znajdziemy zarówno pozycje niehumanitarne, jak i te bardziej cywilizowane. Nie będziemy jednak rozpisywać ich wszystkich, ponieważ mogłoby to zająć zbyt dużo czasu. Skupimy się na jednej, bardzo skutecznej i popularnej alternatywie, którą jest Hukinol, czyli zapachowy odstraszacz dzikich zwierząt. Czy to działa, jest bezpieczne i wydajne? Zastanówmy się nad tym.

Co to jest?

Hukinol to środek imitujący zapach ludzkiego potu. Jak wiadomo, zwierzęta mają doskonały węch. Gdy chodzi jednak o dziką zwierzynę, zapach jest dla nich o wiele mocniej wyczuwalny, ponieważ dzięki niemu są w stanie przeżyć. Gdy czują ludzki pot, wiedzą, by po prostu nie zbliżać się, ponieważ może się to dla nich źle skończyć. Warto wspomnieć o tym, że Hukinol jest bezpieczny i jego stosowanie nie będzie miało wpływ na stan zdrowia lub życie zwierzyny hodowlanej, czy pozostałych domowników. Mimo wszystko należy zachować wszelkie środki ostrożności podczas stosowania.

Efektywność działania i metody stosowania

Jak działa hukinol i jak go używać? To proste. Należy nasączyć nim szmatkę lub gąbkę, która zostanie zawieszona na wysokości 50 cm. Jest to odpowiednia wysokość, by zapach preparatu docierał zarówno do tych wyższych, jak i niższych zwierząt, np. jeleni, łosi, saren, czy dzików i lisów. Bariera zapachowe dociera aż do 20 metrów, dlatego warto dokładnie przemyśleć rozmieszczenie kilku takich namoczonych szmatek, ponieważ jak wiadomo, duże gospodarstwa zazwyczaj dysponują naprawdę imponującym terenem.

Czy warto?

Biorąc pod uwagę wartość niektórych zwierząt lub roślin, bez wątpienia koniecznie trzeba zastanowić się nad tym, by wykorzystać Hukinol w swoim gospodarstwie. Jest to naprawdę pomocne rozwiązanie, które nie doprowadzi do sytuacji strat lub gwałtownego reagowania przy pomocy niehumanitarnych metod. Jak wiadomo od dawna, lepiej zapobiegać niż leczyć i każda osoba prowadząca gospodarstwo rolne powinna kierować się tą dewizą, by wszelkie działania przynosiły naprawdę zadowalające rezultaty. Przekonaj się o tym już teraz i sięgnij po preparat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here