Czym jest komunizm?

We współczesnych państwach, szczególnie w cywilizowanej Europie i Ameryce, dominują demokratyczne systemy sprawowania władzy, w której obywatele mają ważny głos i mogą manifestować swoje poglądy i przekonania, oraz sami wybierają spośród siebie władze. W takich państwach funkcjonuje wolność słowa i swoboda wyznania. Nie zawsze jednak tak było. Kiedyś powszechniejsze były totalitarne metody sprawowania rządów. Co to jest komunizm? To właśnie jeden z takich totalitarnych systemów.

Według komunizmu, należy pozbyć się hierarchii w społeczeństwie, wszyscy powinni być równi. Nie może być tak, że jedni zarabiają więcej, a inni mniej, nie można posiadać własnych firm i dużej własności prywatnej. Wszystko jest państwowe i rozdzielane z góry. Jak łatwo się domyślić, taka ideologia jest totalną utopią i w każdym miejscu, gdzie jest wprowadzana, kończy się katastrofą. Efekt braku własności prywatnej i wolnego rynku jest taki, że w sklepach nie ma niemal nic. Ponadto pracownicy pracują byle jak, wiedząc, że niezależnie od ich umiejętności i sposobu pracy, zarobią dokładnie tyle samo co każdy inny człowiek. Elementem komunizmu jest gospodarka centralnie planowana, w której to państwo zleca produkcję poszczególnych rzeczy. Efektem tego są liczne braki w sklepach, często także głód i śmierć ludzi.

Komunizm jest ideologią totalitarną, która zabiła najwięcej ludzi w historii. Nawet Hitlerowi i Nazistom nie udało się tego osiągnąć. Komuniści bezwzględnie tępią opozycję, mordując nawet własnych obywateli. W dzisiejszych czasach pełny komunizm funkcjonuje jedynie w jednej z Korei, oraz częściowo w Chinach.

miedzycechowy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here