Posiadanie własnego mieszkania, szczególnie w przypadku nowożeńców lub osób, które dopiero co wkroczyły w dorosłość jest bardzo ważną rzeczą. W związku z tym, że coraz więcej ludzi chciałoby mieć własne cztery kąty, powstają różnego rodzaju projekty. Jednym z nich jest inwestycja mająca miejsce w Krakowie przy Parku Jerzmanowskich.

Podział inwestycji mieszkaniowej

Cały projekt wybudowania nowych bloków mieszkalnych został podzielony na dwa etapy, a każdy z nich obejmuje oddzielny zbiór budynków.

W etapie pierwszym, który został już zakończony i przekazany do użytku w 2014 roku, zbudowano pięć dużych obiektów. W każdym z nich znajduje się od 16 do 149 mieszkań. Pod nimi, w parkingu podziemnym, za dodatkową opłatą na mieszkańców czekają 204 miejsca parkingowe, a przed budynkami – 53.

W etapie drugim, który również został już zrealizowany, zbudowano 2 budynki z łączną liczbą 170 mieszkań, wliczając w to zarówno kawalerki, jak i mieszkania kilkupokojowe. W parkingu podziemnym wyznaczono 89 miejsc do parkowania, a przed samymi obiektami jest ich 6. Na parterze wydzielono przestrzeń na 4 lokale usługowe. Dzieci mogą spędzać czas na usytuowanym tam placu zabaw, a pozostali mieszkańcy w specjalnie stworzonych strefach relaksu.

Przy budowie wszystkich budynków skupiono się, aby posiadały one szerokie klatki schodowe, ułatwiające mieszkańcom codzienne przemieszczanie się z i do domu, także ciche i nowoczesne windy. W razie potrzeby można dokupić istniejące w budynkach komórki lokatorskie gwarantujące dodatkową przestrzeń na swoje prywatne rzeczy. Obydwa obiekty etapów inwestycji, bezpośrednio z sobą sąsiadują.

Lokalizacja

Budynki usytuowane są w dzielnicy Prokocim w otoczeniu zieleni przy ulicy Wielickiej. Od centrum Krakowa dzieli je 7,5 km, a od obwodnicy A4 – 2 km. W okolicy do użytku mieszkańców znajduje się:

  • Centrum handlowe Tesco,
  • Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, przychodnie i apteki,
  • 2 centra sportu i rekreacji,
  • Liczne przedszkola, szkoły średnie i wyższe,
  • Przystanki tramwajowy i autobusowy (do 200m od budynków)

Biorąc pod uwagę zdanie wielu ludzi, którzy w końcu chcą posiadać własne mieszkanie z uwzględnieniem ich przyszłych planów, powstała inwestycja „Apartamenty Wielicka„. Usytuowana w przyjaznej dla społeczeństwa lokalizacji, ale nadal blisko miasta, dała szansę ponad 300 osobom na zaczęcie tam nowego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here