Nierówno rozłożona tkanka tłuszczowa może się stać przyczyną poważnych kompleksów. Dla kobiet, ceniących sobie piękny i atrakcyjny wygląd, cellulit jest uciążliwym i podstępnym wrogiem. Znany jako „pomarańczowa skórka”, bardzo często atakuje tak ważne rejony kobiecego ciała, jakimi są brzuch, uda i pośladki. W jaki sposób można walczyć z tym problemem?

Czy można pokonać cellulit?

Tak, choć wymaga to wytrwałości i cierpliwości. Pamiętajmy, że cellulit nie musi nam towarzyszyć do końca życia, a każda z nas może podjąć skuteczną walkę z tym problemem. Cellulit nie jest przecież niczym innym, jak tkanką tłuszczową, której – dzięki konsekwencji – można się z czasem pozbyć. Jak? Tu pomoże zarówno odpowiednia dieta, jak i systematyczna aktywność fizyczna.

W walce z cellulitem

Aktywność fizyczna to niezastąpione wsparcie w walce o zgrabną sylwetkę oraz jedna z podstawowych zasad walki z cellulitem. Systematyczna gimnastyka oznacza przecież z jednej strony stopniową redukcję tkanki tłuszczowej, z drugiej – konsekwentny rozwój mięśni. Co ciekawe, by treningi przyniosły dobre efekty, wcale nie trzeba się forsować. Ważniejsza od intensywności jest systematyczność, zatem nawet „zwykła” gimnastyka może się dla naszej sylwetki zbawieniem. Wspaniałe efekty może też przynieść dokonanie kilku prostych zmian w menu. Jaka dieta będzie pomocna? Taka, w której tłuszcze zwierzęce zostaną zastąpione tłuszczami roślinnymi oraz tymi produktami, w których znajduje się sporo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Zdrowa i przyjazna dla sylwetki dieta musi też uwzględniać obecność warzyw i owoców, w których znajduje się wiele ważnych dla zdrowia i pięknego wyglądu witamin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here