Oleje
pixabay.com

W ostatnich latach możemy zaobserwować modę na oleje. Wybór jest szeroki jednak by olej miał jak najlepszy wpływ na nasze zdrowie i urodę, najlepiej wybierać te tłoczone na zimno, nierafinowane oraz niefiltrowane. Takie właśnie dają nam najwięcej korzyści w postaci nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz omega 3,6 i 9 które musimy dostarczać w pożywieniu a są bardzo istotne dla pracy naszego organizmu.

Właściwości olejów tłoczonych na zimno

Przeczytaj też: www.manukazdrowie.pl/oleje-naturalne-tloczone-na-zimno

Poza walorami smakowymi oleje ułatwiają wchłanianie witamin które rozpuszczają się w tłuszczach. Będą więc idealnym dodatkiem do sałatek czy sosów. Sprawdzą się też w pielęgnacji włosów – możemy nałożyć olej lub mieszankę różnych olejów bezpośrednio na włosy lub uprzednio pokrywając włosy żelem aloesowym lub po prostu mocząc wodą. Nie zaszkodzi też dodanie kropli oleju do kremu lub balsamu by nawilżyć skórę. Działając od wewnątrz wspomagają pracę układu pokarmowego i wzmacniają odporność. Wybór oleju jest sprawa indywidualna, każdy ma nieco inny smak oraz właściwości nie mniej jednak, zdecydowanie mają dobroczynny wpływ na nasz organizm o ile użyjemy produktu dobrej jakości. Możemy użyć oleju lnianego, z ogórecznika, z pestek dyni czy awokado, z czarnuszki lub po prostu popularną oliwę z oliwek.

Przechowywanie produktów

Nie bez powodu oleje najczęściej znajdują się w ciemnych butelkach. .Nie zapominajmy, że oleje mają określoną datę ważności stad też z czasem tracą swoje dobroczynne właściwości. Datę przydatności do spożycia znajdziemy na opakowaniu. Poza tym, większość z  nich wymaga także przechowywania w miejscach gdzie mamy ograniczony dostęp światła i powietrza by nie utleniały się kwasy tłuszczowe. Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystkie właściwości oleju zostaną zachowane, możemy skorzystać z możliwości zamówienia tłoczenia oleju indywidualnie  Warto już teraz wprowadzić oleje do swojej codziennej diety a efekty z pewnością będą zauważalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here