Zaszalej z kolorem na wiosnę

Wiosna zbliża się coraz większymi krokami. Z dnia na dzień robi się cieplej i przyjemniej, a dzień widocznie staje się dłuższy. Na drzewach pojawiają się pierwsze pączki, ptaki rozpoczynają wiosenne trele, a na trawnikach nieśmiało zaczyna zielenić się trawa. Wychodzą też wielobarwne krokusy i bielusieńkie śnieżyce. W kąt szafy upchnięte zostały zimowe czapki z pomponem i wełniane szaliki, częściej też wychodzi się na dwór, nie osłaniając głowy kapturem zimowej kurtki.
To najlepszy okres, aby przyjrzeć się włosom, bo teraz o wiele częściej będziemy je eksponować.
Włosy po zimie wyglądają najczęściej na zmęczone,oklapłe, jakby wyblakłe, pozbawione życia. Najwyższy czas to zmienić i zadbać o kondycję włosów. Wszak mają być ozdobą a nie wyglądać jak wiecheć słomy.
Wiosna sprzyja wszelkim eksperymentom, bo po zimie podatni jesteśmy na nowinki i potrzebę zmian także tym na głowie i gdy tylko uda się zaaplikować odpowiednią kurację odżywiającą i wzmacniającą kosmyki, można pomyśleć o diametralnej zmianie fryzury i rewolucji w kolorze włosów. Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyglądu zewnętrznego warto przejrzeć katalogi, blogi modowe, popatrzeć na stylizacje wielkich gwiazd i rodzimych kreatorów mody, a także zasięgnąć rady dobrej stylistki lub fryzjerki. Dzięki temu z salonu fryzjerskiego wyjdziemy z najmodniejszą fryzurą, idealnie pasująca do kształtu twarzy, rodzaju, gęstości włosów i odpowiadająca naszym upodobaniom.
W zależności od trendu i obecnego koloru włosów może wystarczyć strzyżenie i odświeżenia koloru, bądź zmiana na ciemniejszy odcień, ewentualnie położenie kilku odcieni w zależności od mody. Niestety w niektórych wypadkach może okazać się, że konieczna jest dekoloryzacja.
Zabieg ten warto wykonać w zaufanym salonie, gdzie mamy pewność, że włosy nie zostaną zniszczone po tym mocno ingerującym w strukturę włosa zabiegu. Farbowanie włosów po ściągnięciu koloru także należy oddać w ręce doświadczonej fryzjerki, która dobierze idealne dla naszych włosów kosmetyki koloryzujące oraz odżywki odpowiednie dla naszej skóry.
w przypadku zdejmowania kolorów z palety rudości zdarza się, że konieczne jest powtórzenie całego procesu, gdyż po pierwszym zabiegu włosy stają się rażąco żółte i wymagają dodatkowej partii specyfiku do dekoloryzacji. Mając to na uwadze, trzeba zarezerwować sobie kilka godzin na wizytę w salonie fryzjerskim, gdyż zmiana koloru włosów, cięcie i modelowanie zajmie fryzjerowi kilka godzin.
Aby się nie nudzić i uatrakcyjnić pobyt w salonie można zabrać ze sobą ciekawą książkę lub czasopismo. Można też wysłuchać audiobooka, uczyć się języka obcego albo poprosić przyjaciółkę o towarzystwo i spędzić ten czas na rozmowie z zaufaną osobą.
O tym, czy farbowanie włosów po ściągnięciu koloru się powiodło przekonamy się dopiero po zakończeniu wszystkich zabiegów na naszej głowie. To wówczas ocenimy, czy rewolucja w fryzurze była dobrym pomysłem i czujemy się młodziej i piękniej.
Pamiętajmy, że samopoczucie w dużej mierze zależy od akceptacji naszego wyglądu zewnętrznego, jeśłi więc podobamy się sobie, to łatwiej nam zaakceptować i polubić innych ludzi.

kosmetyka.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here