Dla wielu turystów Żagań to przede wszystkim piękny zespół parkowo-pałacowy, który urzeka wspaniałym krajobrazem oraz ciekawą, barokową architekturą. Warto jednak pamiętać, że zabytków w tym mieście jest znacznie więcej. Na które z nich warto zwrócić uwagę podczas wycieczki?
Jednym z ciekawszych zabytków Żagania jest XVIII-wieczny pałac, znany jako Dom Wdowi. W tej ciekawej rezydencji mają obecnie są siedzibę władze miasta. To interesujący zabytek architektury, a jednocześnie – jeden z najciekawszych przykładów stylu klasycystycznego, z jakim można się spotkać w trakcie wycieczki po terenach województwa lubuskiego. Dla turystów, którzy szukają ciekawych zabytków sakralnych, interesującym obiektem może się okazać zespół klasztorny augustianów. To miejsce przyciąga ciekawą architekturą oraz biblioteką, która już w XV wieku była uznawana za jeden z najcenniejszych księgozbiorów w całej Europie. O najnowszej historii miasta i tragicznych wydarzeniach związanych z okresem II wojny światowej przypomina z kolei Żagański Kompleks Obozów Jenieckich. Tutejsze muzeum upamiętnia nie tylko ofiary wojny, ale i tak ważne wydarzenie, jakim była Wielka Ucieczka.
Kto chce spojrzeć na Żagań z góry, również ma taką możliwość. Wieża, która jest jedyną pamiątką po tutejszym kościele ewangelickim, świetnie sprawdza się dziś jako punkt widokowy. To kolejna atrakcja, na którą w trakcie wycieczki po Żaganiu warto zwrócić uwagę.

innebrzmienia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here