Praktycznie każdy z nas przed zakupem odzieży sprawdza, czy podobnych produktów nie znajdzie gdzieś taniej. Nic w tym dziwnego – każdy chce przecież jak najwięcej zaoszczędzić. Często jest jednak tak, że nie szukamy oszczędności tam, gdzie z łatwością możemy je znaleźć. Chodzi tu oczywiście o zakupy odzieży przez internet.

I nie mamy tu na myśli zakupów na różnych aukcjach, portalach z ogłoszeniami itd. Mamy na myśli sklepy internetowe, które w porównaniu do tych tradycyjnych mogą pochwalić się wieloma promocjami. Dlaczego sklepy internetowe są tańsze?

Mniejsze koszty funkcjonowania

Sklep internetowy generuje o wiele mniejsze koszty, niż tradycyjny sklep stacjonarny. Nie wymaga on posiadania nieruchomości (bądź dzierżawienia jej) a co za tym idzie – nie wymaga zatrudnienia pracowników. Ponadto sklep internetowy nie generuje kosztów operacyjnych, związanych chociażby z materiałami biurowymi.

Większa płynność obsługi Klientów

Na niższe ceny w sklepach internetowych wpływ ma również sposób ich funkcjonowania. Są one otwarte 24 godziny na dobę, co oznacza, że z ich oferty można skorzystać nawet w nocy. Nie trzeba chyba wspominać, że taki sposób prowadzenia działalności przedkłada się na większe zainteresowanie sklepem internetowym, niż sklepem stacjonarnym (co oczywiście redukuje cenę).

Brak kosztów transportu

Kupując odzież przez internet, kupujemy produkt, który nie generuje kosztów transportu tak bardzo, jak w przypadku tradycyjnych sklepów. Jeśli właścicielem sklepu odzieżowego jest osoba prywatna, to nie oznacza to, że ma ona w swoim domu/mieszkaniu kilkaset kilogramów odzieży różnych marek.

Opłacalność zakupów odzieży przez internet, widać doskonale na przykładzie sklepu XXX. Ubrania damskie wchodzące w skład oferty tegoż sklepu, są średnio o kilkanaście procent tańsze, niż w przypadku sklepów stacjonarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here