Kamery sportowe pozwalają nam na łatwe rejestrowanie różnych wyczynów sportowych i nie tylko. Teraz możemy zakupić je w bardzo atrakcyjnych cenach – nawet za około 500 złotych. W tej cenie możemy znaleźć nawet kamery 4K. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich poszukiwaniu?

Technologia kamer sportowych jest skupiona na tym, aby rejestrować obraz i dźwięk nawet w tych najbardziej ekstremalnych warunkach. Wobec tego mają one również odpowiednią konstrukcję – są zabezpieczone przed wstrząsami oraz warunkami pogodowymi, dlatego możemy nawet korzystać z nich nawet pod wodą.

Kamera 4K – jeszcze lepsza jakość obrazu

Przez długi czas bardzo popularne były kamery nagrywające w rozdzielczości Full HD. Teraz jednak prym wiodą urządzenia pozwalające na zapis w 4K, czyli ze znacznie większą liczbą pikseli. W związku z tym obraz jest bardziej czysty i szczegółowy.

Jeśli chcesz mieć pewność, że kamera uchwyci wszystko, co najważniejsze, to właśnie model 4K będzie strzałem w dziesiątkę. Jednak sama rozdzielczość to jeszcze nie wszystko, czym powinna wyróżniać się kamera sportowa 4K. Ważne są także inne parametry, pozwalające na nagrywanie w najwyższej jakości.

Kamera 4K – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy zakupić kamerę sportową, warto też patrzeć na parę innych parametrów. Kąt widzenia obiekty pozwoli nam na zobaczenie jeszcze więcej tego, co jest wokół nas – im jest on większy, tym lepiej.

Sprawdźmy też szybkość klatek na sekundę – najlepiej, aby było to minimum 30 klatek na sekundę. Niestety, nie każda kamera sportowa 4K zapewnia nam nagrywanie w tak wysokiej liczbie kratek, więc, jeśli jest to dość niska wartość, wtedy nagrywanie nie ma sensu – obraz będzie wprawdzie szczegółowy, ale będzie „skakał” z klatki do klatki.

Warto też zwrócić uwagę na metodę sterowania kamerą – niektóre model są aktywowane głosowo i mają dotykowe wyświetlacze oraz piloty. Także plusem będzie łatwy przesył materiałów przez Wifi. Oprócz tego sprawdźmy, jakie akcesoria zostały zawarte w zestawie – im więcej, tym lepiej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here