Wrocławskie kamienice mają wiele uroku, a wśród nich ujrzeć można wiele niezwykłych perełek dawnej architektury. Kto z nas w czasie zwiedzania miasta trafi na rynek, ten będzie mógł ujrzeć kilka wyjątkowo ciekawych budynków. Przy rynku znajduje się przecież jedna z najpiękniejszych kamienic, jakimi może się pochwalić Wrocław. To kamienica Pod Siedmioma Elektorami, która urzeka zarówno swa piękną fasadą, jak i ciekawą historią.
Kamienica Pod Siedmioma Elektorami to ciekawy przykład reprezentacyjnej architektury mieszczańskiej oraz wspaniały zabytek, którym tak bardzo zachwycają się odwiedzający Wrocław turyści. To właśnie w tej kamienicy zatrzymywali się na noc najważniejsi goście, którzy w czasie swych służbowych podróży zaglądali do stolicy Dolnego Śląska. Ta piękna, renesansowa budowla, znana była swego czasu ze wspaniałych wnętrz. Dziś urzeka przede wszystkim swą elewacją, którą zdobią piękne malowidła. Są one powojenną rekonstrukcją, która najlepiej przypomina o dawnych gościach tej kamienicy. Warto też zwrócić uwagę na portal, który zdobi główne wejście do tego budynku. Powstał on w XVIII wieku, a jego największą ozdoba jest czarny orzeł cesarski.
Zabytkowe kamienice są ważnymi pamiątkami, które najlepiej przypominają nam o dawnych mieszkańcach odwiedzanego miasta. Te, którymi może się pochwalić Wrocław, mają wyjątkową wartość. Są miejscami wyjątkowo ważnymi z punktu widzenia historii, a ich wartość artystyczna również nie powinna wzbudzać niczyich wątpliwości.

turystykawsieci.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here