Jak urządzić dom, żeby cieszył przez najbliższe kilka lat. Wystrój pasował do charakteru i osobowości mieszkańców i nie kolidował z układem pomieszczeń. Pytań jest zwykle więcej niż odpowiedzi. I niestety ciągle narastają, tworząc ogonek, jak przed sklepem mięsnym za czasów peerelowskich.

A gdyby tak zaszaleć raz i pójść na całość? Oczywiście można. Nawet trzeba. Tylko wszystko musi się odbywać według jakichś reguł. Regulamin to podstawa. Choćby najprostszy. Kluczowym pomieszczeniem, które nie zawsze jest właściwie doceniane, któremu też nie zawsze poświęca się odpowiednią ilość czasu, jest łazienka. A płytki w tym pomieszczeniu są niezwykle ważnym elementem. Elementem tworzącym klimat i niepowtarzalną scenerię. Odpowiedzieć na wszystkie pytania nie da się od razu.

Prace trzeba wykonywać metodycznie. Najpierw trzeba wymyślić swoje płytki łazienkowe, które przyjdzie oglądać przez najbliższe kilka sezonów tak jak ulubiony popołudniowy serial w telewizji. Dając upust fantazji, można eksperymentować z kolorystyką, wymiarami elementów, dodatkami i fugą.

Jeśli zależy nam, by projekt był niepowtarzalny i autorski, należ wszystko zrobić samodzielnie. Nowe kafelki, nowe pomysły i idee. Wszystko ma być nowe. Nawet jeśli zamierzamy coś zostawić w łazience ze starego wystroju.

Rozważając za i przeciw takiego rozwiązania trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jest to nam potrzebne. Czy jesteśmy, aż tak przywiązani do tych przedmiotów? Może jednak warto pozbyć się wszystkiego jak starej pleśni. Odrzeć ściany do gołych cegieł i zacząć budować od podstaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here