wolumetria twarzy

Każda kobieta chce wyglądać młodo, mieć idealny owal twarzy, wysokie kości policzkowe i pięknie gładką skórę. Gładkość skóry świadczy o tym, że w skórze znajduje się wystarczająca ilość kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna są głównymi składnikami młodej skóry, jej „szkieletem”. Dzięki nim Twoje brwi są uniesione, skronie idealnie wyrysowane, a skóra jędrna i napięta. W wyniku związanych z wiekiem zmian w skórze i tkankach miękkich, twarz traci swoją naturalną objętość, jędrność i elastyczność. Zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej i zmieniają się rysy twarzy: opadają brwi i powieki, na policzkach pojawiają się dołeczki i wgłębienia, czubek nosa obniża się i staje się haczykowaty, a kontury twarzy ulegają zatarciu.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Dziś wszystkie problemy związane z wiekiem można rozwiązać za pomocą trójwymiarowego modelowania twarzy, tak popularnego w kosmetologii estetycznej. Z reguły korekcja pojedynczych zmarszczek nie wystarcza, aby przywrócić młody i świeży wygląd. Aby przywrócić twarzy młodzieńczy wygląd, konieczne jest przywrócenie utraconej z wiekiem objętości i tutaj z pomocą przychodzi wolumetria twarzy.

Zabieg wolumetrii twarzy

Modelowanie wolumetryczne jest techniką korygowania zarówno zmian nabytych z wiekiem, jak i wrodzonych zaburzeń symetrii i estetyki różnych okolic twarzy. Za pomocą modelowania wolumetrycznego można radykalnie zmienić kształt twarzy, zrekompensować utratę objętości tkanek miękkich związaną z wiekiem, poprawić owal twarzy w przypadku zwiotczałej skóry i mięśni (ptoza), wyeliminować defekt „zapadniętych policzków” (lipodystrofia), „wymazać” zmarszczki i pozbyć się innych problemów. Okolice kości policzkowych uzyskują zaokrąglony kontur. Wysokie kości policzkowe pomagają wymodelować kształt litery V twarzy, tzw. idealny trójkąt piękna. Dzięki temu twarz wygląda znacznie młodziej i bardziej świeżo.

W obszarze podbródka można nadać mu kształt bardziej zdefiniowany, w kształcie litery V, jak w młodzieńczym konturze twarzy, linia żuchwy może zostać wygładzona, a „sfazowany” podbródek wydłużony, dzięki czemu kontury podbródka stają się bardziej atrakcyjne. W przypadku dłoni modelowanie wolumetryczne pozwala na usunięcie śladów minionych lat, dzięki czemu wystające naczynia krwionośne i kości grzbietu dłoni stają się „niewidoczne”.

Technologia modelowania wolumetrycznego polega na wprowadzeniu wypełniaczy dermalnych przez miniaturową kaniulę do głębszych warstw skóry lub tkanki podskórnej. Kaniula jest cienką, pustą w środku rurką z zaokrąglonym końcem, która w przeciwieństwie do ostrej igły nie uszkadza naczyń krwionośnych ani nerwów, dzięki czemu zabieg jest komfortowy.

Biodegradowalne wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia. Są one skuteczne i całkowicie bezpieczne, ale w ciągu 6 do 12 miesięcy zostają całkowicie wyeliminowane z organizmu. Dzięki temu, że cząsteczki leku są ze sobą ściśle powiązane, pozwalają skórze ujędrnić się i utrzymać ten efekt przez dość długi czas, nie powodując niepożądanych reakcji organizmu. Efekt jest długotrwały i stabilny: w miarę rozpuszczania się leku jego pracę przejmują włókna neokolagenowe.

Więcej informacji na stronie internetowej – wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here