Kiedy warto wybierać drzwi przesuwne

Ze względu na coraz bardziej nowoczesne technologie drzwi przesuwne to z każdym rokiem coraz więcej możliwości na rynku. Coraz więcej osób i firm decyduje się wykorzystać takie właśnie technologie ze względu przede wszystkim na ich zalety.

Dlaczego drzwi przesuwne?

Mniejsza ilość miejsca, jakie jest potrzebne przy korzystaniu z drzwi przesuwnych to jedna z najważniejszych zalet, jaka jest wskazywana przez użytkowników. Mowa tutaj nie tylko o drzwiach do pomieszczeń, ale również o stosowaniu takich drzwi w meblach. Ponadto dzięki nim można uzyskać znacznie ciekawsze efekty wizualne, zwłaszcza jak zastosuje się drzwi przesuwne bezramowe. Ich zaletą jest to, iż nie posiadają widocznych ram zewnętrznych lub też nie mają ich wcale, co daje interesujące efekty. Obecnie niezwykle popularne stało się wykorzystywanie takich drzwi wykonanych z tafli szklanych, na przykład w biurach do wydzielenia przestrzeni. Oczywiście aby spełniały one swoje zadanie muszą być odpowiednio dobrane, zarówno jak chodzi o ich wielkość jak też na przykład o wagę pojedynczego panelu drzwiowego.

Sposoby montażu drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne montuje się na bardzo różnorodne sposoby, często jest on uzależniony od ich rodzaju. Gdy chodzi o drzwi przesuwne bezramowe to najczęściej wykorzystuje się montaż do sufitu i podłogi. Analogicznie w przypadku mebli drzwi montowane są do górnej i dolnej jego części, dlatego też muszą być odpowiednio zaprojektowane. Taki sposób montażu wprowadza pewne ograniczenia, przede wszystkim właśnie co do wagi drzwi. Nie mogą być zbyt ciężkie, gdyż wtedy mogłyby ulegać uszkodzeniom. Ponadto w wielu przypadkach ważna jest ich grubość, ta jednak często uzależniona jest w dużej mierze od stosowanego sposobu montażu drzwi. Jeżeli drzwi są wyjątkowo lekkie, można zastosować tak zwany podwieszany system montażu, który polega na zawieszeniu ich wyłącznie na górze. Ogranicza to konieczność wykonywania prowadnic w dolnej części co umożliwia uzyskanie nieco innych efektów wizualnych. Takie drzwi przesuwne bezramowe jednak najczęściej montuje się w meblach, gdyż ich konstrukcja pozwala na uzyskanie oparcia w postaci tylnej części mebla. gdy mowa o drzwiach do pomieszczeń, takie rozwiązanie nie jest zalecane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here