Jakie śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej stosowane?

Wyróżniamy rozmaite właściwości tych produktów. Elementy ze stali nierdzewnej na pewno nie narzekają na popularność. Choćby dlatego, że mają rozmaite walory. Jakie? Trzeba tutaj zwrócić uwagę na przykład na odporność na korozję, która przydaje się w wielu branżach. Ponadto istotna jest żarowytrzymałość czy łatwość w obróbce. O czym jeszcze warto wiedzieć? Na pewno są to takie aspekty, jak możliwość recyklingu, korzystny stosunek w aspekcie wytrzymałości do wagi czy elegancki, stylowy wygląd. Jakie elementy z tej kategorii są nierzadko wykorzystywane? Co warto o nich wiedzieć?

Śruby do połączeń sprężanych

Śruby do połączeń sprężanych mają oznaczenia DIN 6914, ISO 7412 lub PN 82343. Pamiętajcie, że musicie znać tak naprawdę tylko jeden skrót, aby poznać pozostałe oznaczenia. Wiecie, że śruby tego typu mają skrót PN 82343? Przy pomocy tabeli konwersji norm dowiecie się również, jak to wszystko wygląda uwzględniając Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, a także Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Śruby do połączeń sprężanych posiadają metryczny rodzaj gwintu. Nie można nie zaznaczyć, że występują w klasie wytrzymałości 10.9. Jakie informacje są jeszcze istotne? Między innymi to, że zastosowano tutaj ocynk ogniowy. Dzięki temu jest skutecznie realizowana ochrona przed korozją. Elementy tego typu, jak sama nazwa wskazuje, są stosowane do połączeń sprężanych. Czym one się charakteryzują? Trzeba podkreślić, że połączenia sprężane służą do łączenia elementów konstrukcji stalowej. Powinny być tak wykorzystane, aby śruby sprężające były poddawane wyłącznie siłom rozciągającym.

Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem

Aktualnie nierzadko wykorzystywane są także śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem (tak zwane zamkowe). Posiadają one normy DIN 603, ISO 8677 czy PN 82406. Mamy tutaj metryczny rodzaj gwintu. Opisywane elementy występują w klasach wytrzymałości 4.6, 4.8 i 8.8. Jaka jest tutaj powłoka? Dostępną opcją jest choćby warianty surowy, czyli bez powłoki. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać powłokę, w której zastosowano na przykład ocynk galwaniczny czy ocynk ogniowy. Ciekawym rozwiązaniem jest również oksydowanie. To proces polegający na tworzeniu warstwy czarnych tlenków. Elementy te skutecznie zabezpieczają przed korozją. Oksydowanie jest przeprowadzane metodą chemiczną, albo elektrolityczną. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem są wykorzystywane na przykład do skręcania elementów ogrodzeniowych, ławek czy płotów. Znajdują zastosowanie w aspekcie połączeń konstrukcji drewnianych czy takich, które są narażone na bezpośredni kontakt ze skórą.

Sprawdź aktualną ofertę firmy Stalmut na stalmut.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here